Опальний російський депутат Гаджієв канючить паспорт в Європі, а в Україні на нього вже заведено кримінальну справу

Опальний російський депутат Гаджієв канючить паспорт в Європі – в Україні на нього заведено кримінальну справу

Опальний російський депутат Гаджієв канючить паспорт в Європі, а в Україні на нього вже заведено кримінальну справу - INFBusiness

Колишній російський депутат Магомед Гаджієв, який підтримував захоплення Криму та Донбасу, а також відправляв бойовикам «гуманітарну допомогу СВО», зараз їздить Європою і просить паспорт Франції чи Італії в обмін на інформацію про справи Кремля та Путіна. Українці просять владу країн-учасниць Євросоюзу, а також США бути пильнішими. Народні депутати України також зверталися до влади ЄС із проханням запровадити санкції проти Гаджієва. Однак відповіді наразі немає.

Чотири рази депутат російської Держдуми етнічний дагестанець Магомед Гаджієв у 2014 році активно підтримував ідею анексії Криму, окупації східних регіонів України, повномасштабне вторгнення Росії до України. Він має грамоту від так званого «голови ДНР» Дениса Пушиліна за підтримку: Гаджієв відправляв колони машин із «гуманітарною допомогою» на окуповані території Донбасу.

За чотири терміни у Держдумі Магомед Гаджієв підтримав десятки репресивних законів: окрім анексії Криму – «закон Діми Яковлєва», який забороняє американцям усиновлювати дітей у Росії, та «пакет Ярової», який зобов’язує зберігати записи розмов абонентів. Також Гаджієв є співавтором першого закону про «іноземних агентів» (2012 рік). За іронією долі 2023-го цей ярлик був повішений на самого Гаджієва на підставі ним же вигаданого закону.

Через низку корупційних скандалів і кримінальних розборок, зокрема, через Махачкалінський морський торговельний порт, а також через підозру у вбивстві (скоєного ще 2011 року, проте тоді нерозкритого) дагестанського релігійного діяча Гаджієва викинули з правлячої партії «Єдина Росія», не дали балотуватися знову в депутати та оголосили іноагентом.

Депутат із дружиною покинули Росію та почали їздити Європою та США у пошуках притулку. За інформацією румунського видання Romania Breaking News, Гаджієв та його дружина отримали «золоту візу» в ОАЕ, купили будинок у Майамі (США) та активно намагаються отримати європейські паспорти – бажано французькі чи італійські.

Але основний гнів російської влади Гаджієв накликав на себе після появи у мережі відео, на яких ексдепутат розмовляє з невідомим можливим представником західних спецслужб і обіцяє йому розповісти «багато цікавого про російську владу та олігархів” в обмін на паспорт однієї з європейських країн (Франції або Італії). Також Гаджієв запевняв співрозмовника, що підтримує Україну і що він «не росіянин» («Ми 25 років воювали проти Росії, ми дагестанці. За ці 25 років вони нас захопили»).

Опальний російський депутат Гаджієв канючить паспорт в Європі, а в Україні на нього вже заведено кримінальну справу - INFBusiness

Опальний російський депутат Гаджієв канючить паспорт в Європі, а в Україні на нього вже заведено кримінальну справу - INFBusiness

У вересні 2022 року депутати Верховної Ради України звернулися до голови офісу з координації санкцій Держдепу США Джима О’Брайена з пропозицією ввести персональні санкції, зокрема, проти Гаджієва.

– Магомед Гаджієв продовжує спонсорувати терористичні псевдоутворення «ЛДНР» та війну Росії проти України, намагаючись легалізуватися та влаштуватися у США. Нам відомо, що він та його сім’я мають і використовують активи у США, – наголошувалося у зверненні.

Щоправда, про жодні дії у відповідь з боку США невідомо. Відкрите кримінальне провадження в Україні також затихло, породивши чутки про «вирішення» питання із правоохоронцями самим Гаджієвим. Запити українських ЗМІ, зокрема одного з найбільших інформаційних агентств країни УНІАН, до Офісу Генерального прокурора України та до Державного бюро розслідувань залишилися без відповіді. Це викликало зрозуміле здивування масмедіа, УНІАН навіть присвятив цілу статтю цьому непорозумінню. Мовчання правоохоронців у відповідь на офіційні запити журналістів готує ґрунт для різноманітних підозр, у тому числі і про різні можливі «домовленості».

На початку цього року Гаджієву оголошено підозру у зазіханні на територіальну цілісність України за ч.1 ст. 110 КК України (санкція – до 5 років позбавлення волі із конфіскацією майна). Однак чи йдуть якісь слідчі дії щодо Гаджієва, чи знову з’явився привід для чуток та домислів – невідомо.

– Українські правоохоронці мають докласти максимум зусиль, щоб завершити та передати до суду кримінальні провадження проти російських чиновників, які активно підтримували політику Путіна та російську агресію щодо України, а зараз прагнуть легалізуватися на Заході, – вважає український політичний експерт Олександр Антонюк.

Саме тому видання Коротко про направило інформаційний запит до Офісу Генерального прокурора України з проханням надати інформацію про просування у справі Гаджієва та результати по ній. Адже найкращий спосіб розвіяти чутки, підозри та домисли – надати чесну відкриту інформацію. Ми стежитимемо за долею свого інформзапиту та інформуватимемо читачів про всі етапи цього процесу.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *