Україна висунула три ключові умови G7 перед виділенням $50 мільярдів: в Мінфіні розповіли деталі

Україна висунула три ключові умови G7 перед виділенням $50 мільярдів: в Мінфіні розповіли деталі - INFBusiness

Україна виставила свої вимоги перед країнами “Великої сімки” (G7) у зв’язку з наданням фінансової підтримки у розмірі 50 мільярдів доларів. Зокрема, Київ визначив кілька ключових умов, які повинні бути враховані. Серед них найважливіші — отримання коштів у поточному році та їх безумовний характер.

Про це повідомив голова Міністерства фінансів України Сергій Марченко. Також, додав він, Україна настоює на тому, щоб гроші можна було використовувати на будь-які потреби, не обмежуючись певними сферами.

“Ми були залучені до процесу, і ми мали кілька ключових умов. Ці гроші ми маємо отримати цього року. Ці гроші мають мати безумовний характер. І ці гроші мають бути спрямовані на будь-які цілі та витрати, яких Україна потребує”, – розповів міністр.

За словами Марченка, умови України врахували. Міністр має надію, що у технічному рішенні, всі умови будуть реалізовані.

“Крім того, це дозволяє рухати основний трек — конфіскація активів, на якій ми також наполягали”, – додав міністр.

Марченко додав, що без такої фінансової підтримки, 2025 рік може стати викликом для України у військовій та соціально-гуманітарній сферах.

“Зараз, ми ці запевнення, сподіваюся, отримали й технічні команди напрацюють ці рішення й далі в нас є перспектива сформувати бюджет на 2025 рік для того, щоб він передбачав всі необхідні нам видатки”, – розповів Марченко.

 $50 мільярдів Україні

Країни “Великої сімки” узгодили передати Україні 50 мільярдів доларів з прибутку, отриманого від заморожених російських активів. Ці кошти будуть спрямовані на підтримку оборони, економіки та відновлення України. Остаточні умови угоди будуть обговорені після саміту G7, який триває з 13 по 15 червня.

За інформацією Bloomberg, кожна країна “Великої сімки” надасть Україні позики, розмір яких залежатиме від розміру її економіки. Ця історична угода має велике значення для України, оскільки допоможе країні покрити її фінансові потреби до 2025 року та надалі. Очікується, що доходи від заблокованих активів складатимуть від трьох до п’яти мільярдів євро на рік, що значно допоможе Україні в підтримці її потреб.

Нагадаємо, в ЄС хочуть конфісковувати активи російських олігархів на користь України. Також “Інформатор” повідомляв, що Естонія першою в світі планує використати заморожені активи Росії на користь України.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *