Відключення світла торкнуться українців, які підключені до ліній, що живлять об’єкти критичної інфраструктури

Відключення світла торкнуться українців, які підключені до ліній, що живлять об'єкти критичної інфраструктури - INFBusiness

В Україні почнуть вимикати світло навіть “привілейованим” громадянам. Йдеться про тих осіб, котрі живуть поблизу об’єктів критичної інфраструктури, й не досі не мали проблем з перебоями електроенергії. Відключати цю групу українців від світла почнуть, щоб забезпечити більш справедливий розподіл електроенергії між громадянами.

Про відключення електроенергії в українців, що живуть поблизу з об’єктами критичної інфраструктури, повідомив очільник Держенергонагляду Руслан Слободян. Посадовець пояснив, що зараз відбувається інвентаризація об’єктів критичної інфраструктури й після неї буде оновлено перелік споруд, яким не вимикатимуть світло.

Слободян наголосив, що у великих містах з великою кількістю об’єктів критичної інфраструктури, найбільше вимикають світло саме у побутовим споживачам. Відтак, після інвентаризації, деякі енерголінії розвантажуватимуть по-новому. Це передбачає відключення світла тим, хто мешкає поряд з об’єктами критичної інфраструктури. 

“Від ліній, які живлять критичну інфраструктуру, мають бути від’єднані всі інші споживачі. Це сприятиме забезпеченню принципу справедливого і рівномірного розподілу електроенергії в межах лімітів між споживачами, які не входять до переліку критично важливих об’єктів”, – пояснив він.

Слободян також підтвердив, що через удари РФ Україна втратила 9 ГВт високоманеврової генерації. Відтак, за ого словами, людей очікує складна ситуація взимку, бо до цього часу повністю відновити зруйновані енергооб’єкти не вийде. 

Українців лякають тривалими відключеннями світла

Взимку українці можуть опинитися у ситуації, коли вони будуть зі світлом лише по 5-6 годин щодоби. Такий невтішний прогноз зробив гендиректор компанії Yasno Сергій Коваленко. Він наголосив, що остаточно ситуація зі світлом залежатиме від кількості відновлених енергооб’єктів. Тож наприкінці літа прогноз може змінитися. 

Водночас громадян вже попередили, що невдовзі відключення світла стануть дещо тривалішими. Це пов’язано із тим, що Енергоатом виводить на ремонт один із блоків АЕС. Відтак у липні графіки відімкнення електроенергії можуть стати довшими. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *