В Укренерго розповіли, як діятимуть графіки відключень світла по Україні 14 червня

В Укренерго розповіли, як діятимуть графіки відключень світла по Україні 14 червня - INFBusiness

На Сумщині через негоду на ранок знеструмлено 3 населені пункти. Імпорт електроенергії заплановано з п’яти країн. Крім того, по всій Україні з 18:00 до 22:00 діятимуть обмеження енергопостачання. Про це 14 червня повідомили в Укренерго.

Вночі, під час повітряної тривоги, дією захисту відключалась високовольтна повітряна лінія «Укренерго» в східному регіоні. Ремонтні бригади з’ясовують причини вимкнення. Також під час повітряної тривоги в західному регіоні дією захисту відключалась повітряна лінія обленерго. Знеструмлювались промислові та побутові споживачі на Львівщині та Тернопільщині. До 06:00 енергоживлення всіх споживачів відновлено.

“Сьогодні, 14 червня, обленерго по всій території України будуть застосовувати графіки погодинних відключень (ГПВ) з 18:00 до 22:00. Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки вже шести ракетних ударів ворога по українських електростанціях. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку цих атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі, тому диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів”, – вказується у повідомленні. 

Протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 31 904 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 689 МВт. Експорт не відбувається і не передбачається.

Через погодні умови на ранок 14 червня знеструмлено 3 населені пункти у Сумській області. З інших причин без енергоживлення 494 населені пункти. Через бойові дії є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській областях.

При Міненерго створено групу з координації міжнародної допомоги для оперативного відновлення енергосистеми та підготовки до зими

Згідно з наказом міністра енергетики Германа Галущенка для реагування на надзвичайну ситуацію, що склалася в енергетиці після масованих російських атак на енергетичну інфраструктуру, при Міненерго створено групу з координації міжнародної допомоги для оперативного відновлення енергосистеми та підготовки до зими. У роботі групи беруть участь як українські, так й іноземні експерти.

Під час робочої наради в Міненерго Галущенко поінформував надзвичайного і повноважного посла Сполучених Штатів Америки в Україні Бріджит Брінк про стан енергосистеми після російських масованих атак. Учасники зустрічі обговорили питання координації співпраці з міжнародними партнерами, зокрема щодо оперативного відновлення генерувальних потужностей та підготовки енергосистеми до наступного ОЗП.

Пані посол запевнила, що США готові й надалі активно допомагати Україні в ситуації, що склалася в енергетиці, і вже передбачили додаткову фінансову допомогу для енергосектору у зв’язку з поновленням російських атак. Окремо сторони обговорили питання постачання і закупівель обладнання, необхідного для посилення стійкості енергосистеми, а також можливість залучення експертної допомоги США для підготовки та імплементації рішень, які дозволять децентралізувати генерацію.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *