В Одесі спалахнув новий мовний скандал: дівчину прогнали з заходу за прохання розмовляти українською

В Одесі спалахнув новий мовний скандал: дівчину прогнали з заходу за прохання розмовляти українською - INFBusiness

В Одесі 15 червня стався новий мовний скандал. Конфлікт трапився у ході заходу, що мав назву “Вечір нетворкінгу”. Організатор та спікер розпочали свої виступи російською мовою, проігнорувавши прохання однієї з учасниць перейти на державну, українську мову. Щобільше, у результаті дівчину просто витурили з зали, де відбувалося дійство.

Відео інциденту швидко розійшлося соцмережами Одеси. Користувачі обурені та порадили організатором перебазуватися до Росії, якщо вони й надалі відмовлятимуться від української мови.

На оприлюднених кадрах можна побачити, як організатор заходу та його спікер – Олег Філашкін – відкривають “Вечір нетворкінгу” російською мовою. Водночас на екрані презентація відбувається українською мовою. 

Одна із відвідувачок вже за декілька хвилин після старту заходу звертається із проханням перейти з мови окупанта на українську, пояснюючи, що не розуміє “москальську мову”. У відповідь спікер просить дівчину не заважати, пояснюючи, що російською йому розмовляти зручніше. Якщо її так не влаштовує – спікер запропонував учасниці покинути захід. Його слова зала зустрічає оплесками.

“Мені зручніше так. Давайте без цього… Якщо ви не розумієте, я не тримаю вас тут і не змушую слухати”, – відповів їй спікер.

У підсумку дівчину вивели із заходу, пояснюючи це тим, що вона перешкоджає його проведенню. У коментарях під публікацією відео з заходу, на організаторів посипались гнівні коментарі. Їм щиро бажали переїхати у РФ і там проводити схожого роду “вечори”. 

В Одесі спалахнув новий мовний скандал: учасницю вигнали з заходу за прохання розмовляти українською 1

В Одесі спалахнув новий мовний скандал: учасницю вигнали з заходу за прохання розмовляти українською 2

В Одесі спалахнув новий мовний скандал: учасницю вигнали з заходу за прохання розмовляти українською 3

 Інші мовні скандали

У Києві 27 травня вибухнув черговий скандал через зневагу до української мови та образу клієнтки таксі з боку водія. 19-річний молодик на ім’я Михайло Троянов використав для її приниження усі можливі матюки – але зрештою отримав “бан” з боку таксомоторної компанії, з якою співпрацював, і хвилю хейту з боку суспільства. Також, ймовірно, вже може готувати суму у 3400 грн штрафу за порушення мовного законодавства.

Також скандал виник із таксистом, що працював у службі Bolt. Він відмовився обслуговувати пасажирок через їхню вимогу розмовляти з ними виключно українською. Акаунт водія було заблоковано назавжди, до того ж, таксомоторна компанія зазначила, що готова співпрацювати з правоохоронцями у розслідуванні інциденту.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *