На Волині чоловік не з’явився до ТЦК після того, як йому кілька разів вручали повістки, а потім відпускали: що вирішив суд

На Волині чоловік не з'явився до ТЦК після того, як йому кілька разів вручали повістки, а потім відпускали: що вирішив суд - INFBusiness

На Волині Камінь-Каширський районний суд ухвалив вирок чоловіку, який ухилявся від призову під час мобілізації. Військово-лікарська комісія визнала його придатним для служби. Проте він не з’явився до пункту збору, про що йдеться у справі № 157/1763/23.

Як повідомляє sud.ua, згідно з матеріалами справи, обвинувачений – громадянин України, який має професійно-технічну освіту, неодружений і не працевлаштований, раніше несудимий. 1 серпня комісія підтвердила його придатність до військової служби, і цього ж дня йому вручили бойову повістку. Проте наступного дня чоловік, не маючи законних підстав на відстрочку і без поважних причин, не з’явився до пункту збору.

На судовому засіданні обвинувачений визнав свою вину. Він пояснив, що у 2022 році був на полігоні, де йому повідомили, що він не придатний до служби, і тому може повертатися додому. Протягом жовтня, листопада та грудня 2022 року він отримував повістки для явки до районного ТЦК. Кожного разу, коли він з’являвся за повісткою до ТЦК, його відправляли додому.

“Крім того, у 2022 році через кожні 10 днів його доставляли на полігони, але повертали назад як непридатного до служби,” – йдеться у тексті вироку.

Через це, отримавши чергову повістку, чоловік вирішив, що ситуація повториться, і не прийшов до пункту збору. Суд визнав його винним в ухиленні від призову під час мобілізації та призначив покарання у вигляді трьох років позбавлення волі. Вирок може бути оскаржений в апеляційному суді.

Оновити дані можна дистанційно і через Центри рекрутингу

Військовозобов’язані чоловіки отримають можливість оновити свої військово-облікові дані через центри рекрутингу до лав ЗСУ. Це можна зробити й після того, як отримано повістку щодо уточнення даних. У Центрах потенційні бійці зможуть обрати собі як вакансію, за якою вони відбуватимуть службу, так обрати підрозділ, де хотіли б служити. 

Українці у Польщі чи інших країнах можуть оновити свої військово-облікові дані дистанційно. Для цього не потрібно буде повертатися в Україну. А от тим громадянам, які отримали інвалідність I та II типу, слід буде повторно пройти МСЕК для підтвердження свої даних. Перевірки найбільше стосуються тих громадян, котрі набули інвалідність у роки війни. Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що представники ТЦК чергуватимуть на більшості блокпостів України.

А от якщо під час оновлення військово-облікових даних через застосунок “Резерв+” ви дізналися про свій помилковий статус розшуку, помилку можна виправити, здійснивши візит до ТЦК і СП. Наразі Міноборони працює над додатковим функціоналом, щоб це можна було робити онлайн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *