Масові відключення світла через обстріли та за графіками: ситуація в енергосистемі 15 червня

Масові відключення світла через обстріли та за графіками: ситуація в енергосистемі 15 червня - INFBusiness

Через масовані атаки Росії по енергетичних об’єктах в Україні, вчора було застосовано обмеження споживання електроенергії. На Чернігівщині внаслідок обстрілу одночасно знеструмлювалося майже 1800 абонентів. Дефіцит електроенергії призвів до того, що сьогодні з вимкнення світла триватимуть майже весь день, хоча перед цим українцям переважно не вимикали світло у вихідні дні.  

Як повідомляє пресцентр Міненерго, у зв’язку з дефіцитом генерації, спричиненим російськими атаками, вчора було запроваджено обмеження на споживання електроенергії. Сьогодні з 8:00 до 23:00 планується застосування графіків погодинних відключень. Підприємства критичної інфраструктури та ті, що імпортують 80% електроенергії, не підлягатимуть відключенням.

Повідомляється, що російські війська завдали удару по високовольтній підстанції у східному регіоні, що призвело до знеструмлення побутових споживачів та перебоїв у русі поїздів. Частину споживачів вже підключено, тривають відновлювальні роботи. У Чернігівській області обстріл повітряної лінії обленерго призвів до знеструмлення 1765 абонентів у 12 населених пунктах. Наразі ведуться роботи з відновлення електропостачання.

На Кіровоградщині через технічні причини відключалася повітряна лінія обленерго, що призвело до знеструмлення побутових споживачів. Електропостачання вже відновлено, причини інциденту з’ясовуються.

Україна 15 червня на запит Польщі отримувала надлишки електроенергії з енергосистеми цієї країни. На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії в обсязі 35 606 МВт*год, експорту не передбачається. Масовані обстріли енергетичної інфраструктури Росією призводять до значних перебоїв в електропостачанні, що впливає на мільйони громадян України.

Енергетична ситуація в регіонах

У Київській області через технологічні порушення без світла залишилися майже 3,9 тисячі абонентів. На Харківщині через бойові дії без електропостачання залишаються 40,8 тисячі абонентів у 107 населених пунктах. Газовики відновили газопостачання 83 споживачам.

У Дніпропетровській області через технологічні причини у двох населених пунктах відключено газопостачання для 101 абонента приватного сектору. На Запоріжжі через технологічні причини знеструмлювалися 719 абонентів, яких вже заживлено. Однак через бойові дії залишаються без електрики 3731 абонент у 51 населеному пункті.

Кіровоградська область: через технологічні причини без світла залишаються 612 абонентів у чотирьох населених пунктах. На Сумщині енергетики відновили постачання для 77 абонентів, які постраждали через бойові дії. З технологічних причин без світла залишаються 198 абонентів у двох населених пунктах. Загалом знеструмленими залишаються 4446 абонентів у 72 населених пунктах, з них 4268 через обстріли.

Херсонська область: у місті Херсон через бойові дії без електрики залишилися 2840 абонентів. В області енергетики відновили дві повітряні лінії. Проте знеструмленими залишаються 25,8 тисячі абонентів у 45 населених пунктах. На Чернігівщині через падіння дерева на лінію електропередач без світла залишаються 72 абоненти. Внаслідок бойових дій без електрики залишаються 1510 абонентів у 25 населених пунктах. У одному з населених пунктів через пошкодження газопроводу припинено газопостачання для 160 абонентів.

Чи відбувається експорт електроенергії з України 

На тлі відключень електроенергії в Україні з’явилася інформація про експорт української електроенергії до Румунії. Ці дані були поширені низкою телеграм-каналів і викликали занепокоєння серед громадян. Заступник міністра енергетики Микола Колісник ще в травні пояснював, що це технічна допомога, а не комерційні операції. В Укренерго також заперечили будь-які твердження про експорт української електроенергії за кордон, надаючи детальні роз’яснення щодо технічних перетоків між енергосистемами України та ЄС.

За словами гендиректора YASNO Сергія Коваленка, вечір вівторка, 4 червня, був найскладнішим в енергосистемі України за останні кілька днів. Склалася ситуація, коли навіть об’єкти критичної інфраструктури під час екстрених відключень залишалися без світла. 

При цьому світло значно здорожчало. Як писав Інформатор, Кабінет міністрів України підвищив тариф на електроенергію для населення майже удвічі. З 1 червня він становитиме 4,32 грн/кВт замість до 2,64 грн/кВт, як було до цього.

Як повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Україна втратила понад 9 ГВт потужностей генерації внаслідок обстрілів енергооб’єктів з боку російських окупантів. Через це українцям доведеться роками економити електроенергію. А завдяки плановим вимкненням споживачів вдається виграти час для відновлення та посилення енергосистеми.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *