Компанія Dragon Capital Фіали заявила про тиск на бізнес з боку правоохоронців: у БЕБ відреагували

Компанія Dragon Capital Фіали заявила про тиск на бізнес з боку правоохоронців: у БЕБ відреагували - INFBusiness

Компанія Dragon Capital, яка належить чеському бізнесмену Томашу Фіалі, зробила заяву про тиск на бізнес з боку державних органів. Пояснюють, що детективи Бюро економічного розслідування відкрили справу, питання по якій були розв’язані на користь Dragon Capital ще сім років тому. Під перевірку потрапив торгово-розважальний центр Victoria Gardens у Львові. 

Заяву про тиск на бізнес розмістили на офіційному сайті Dragon Capital у п’ятницю, 24 травня. Дублювання перевірок і справ тут вважають необґрунтованим і кажуть, що це – ознаки переслідування.  

“Dragon Capital, одна з найбільших груп компаній в Україні, висловлює занепокоєння з приводу продовження тиску правоохоронних органів на свій бізнес, попри численні заяви керівництва держави та Генеральної прокуратури про необхідність припинення таких практик”, – йдеться у повідомленні. 

Керівництво компанії каже, що упродовж останніх кількох місяців зіткнулося з тим, що органи Бюро економічної безпеки України проявляють підвищену увагу до діяльності торгово-розважального центру Victoria Gardens (ТРЦ VG) у Львові. Він є одним з ключових активів Dragon Capital, що був придбаний нами у турецьких бізнесменів у березні 2018 року.

“Спочатку детективи ТУ БЕБ у м. Києві у кримінальному провадженні, що відкрито у 2017 році, тобто до придбання нами активу, висунули звинувачення в ухиленні від сплати податку при операції з продажу ТРЦ VG з ТОВ «ФЕНІКС-КАПІТАЛ» на ТОВ «ЄВРОПОЛІС ПРОПЕРТІ ХОЛДІНГ» (поточний власник ТРЦ VG). Нами були подані необхідні пояснення та документи. Були допитані наші працівники, у т.ч. у м. Львові із залученням детективів ТУ БЕБ у Львівській області”, – пояснюють в компанії. 

У Фіали стверджують, що усі питання із несплатою податків були зняті. Але у травні 2024 року ТОВ «ЄВРОПОЛІС ПРОПЕРТІ ХОЛДІНГ» отримало вимогу вже від детективів ТУ БЕБ у Львівській області, але вже в іншій кримінальній справі від 2017 року, щодо надання таких же самих пояснень і документів по ті й же самій операції. Після того як ТОВ «ЄВРОПОЛІС ПРОПЕРТІ ХОЛДІНГ» надало свої пояснення та нагадало про те, що дані обставини вже були предметом розслідування іншого територіального управління БЕБ, у Dragon Capital отримали від львівських детективів чергову вимогу з попередженням про можливе проведення виїмок та обшуків.

“Dragon Capital вважає, що дублювання роботи детективів БЕБ та втягування компанії в «історичні» кримінальні провадження є формою тиску на бізнес. Dragon Capital закликає до припинення таких практик та забезпечення сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні. Компанія сподівається на підтримку державних органів у створенні прозорого та справедливого бізнес-середовища”, – підсумовує компанія у своїй заяві. 

Що кажуть у БЕБ

Водночас у БЕБ заявили, що розслідування  відбувалось за фактом ухилення від сплати податків. Пояснюють, що задля перевірки наявної інформації детективи БЕБ провели ряд слідчих дій. Після цього, 29 лютого 2024 року, кримінальне провадження за ознаками статті 212 Кримінального кодексу України детективами ТУ БЕБ у м.Києві було закрито. Компанію Фіали попросили не маніпулювати інформацією. 

“Що стосується кримінального провадження БЕБ у Львівській області – у травні цього року воно було скеровано прокуратурою до БЕБ від Національної поліції України. В рамках перевірки викладених даних детективи направили запит про надання інформації на адресу згадуваної компанії. Наразі готуються матеріали про закриття цього кримінального провадження”, – заявили у Бюро. 

Dragon Capital і бізнес Фіали 

Dragon Capital – одна з найбільших груп компаній в Україні, яка з 2000 року працює у сфері інвестицій та фінансових послуг і надає повний спектр інвестиційно-банківських і брокерських послуг, прямих інвестицій, управління активами. Dragon Capital придбав корпоративні права ТОВ “Європоліс проперті холдінг”, якому на той час належав ТРЦ VG, у 2018 році. На момент покупки загальна сума накопичених збитків зазначеного Товариства становила близько пів мільярда гривень.

Також 50-річний бізнесмен Томаш Фіала володіє виданням NV, яке він заснував у 2014 році (на той час – “Новое время”). А у травні 2021 року редактор-засновник інтернет-видання «Української правди» Олена Притула та Томаш Фіала уклали угоду, за умовами якої 100 % корпоративних прав на видання та всі його активи перейшли до групи компаній Dragon Capital.

Нагадаємо, у 2023 році підприємці в Україні найчастіше скаржилися Раді бізнес-омбудсмена на податкові проблеми й тиск на бізнес. Особливо болючими для них є блокування податкових накладних з ПДВ та повернення перевірок. Останні в очах бізнесу перетворилися ледь не на каральний інструмент та спосіб стягнення корупційної данини. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *