Альпарі банк: Гетманцев анонсував його вихід з ринку

Альпарі банк: Гетманцев анонсував його вихід з ринку - INFBusiness

У першому кварталі 2024 року кількість діючих банків на ринку фінансових послуг в Україні залишилася незмінною. Одним з потенційних кандидатів на вихід з ринку є Альпарі банк.

Цю інформацію повідомив голова комітету з податкової, митної та фінансової політики Данило Гетманцев у своєму Telegram-каналі. Він додав, що Альпарі банк останнім часом збитковий. 

“Банк протягом останнього часу постійно зазнавав збитків. Наприкінці 2023 року акціонери подали заявку на припинення банківської діяльності та план ліквідації, які були затверджені НБУ. Згідно з планом, банк мав припинити свою діяльність до 15 травня, але станом на сьогодні його ліцензія ще не була відкликана”, – зазначив Гетманцев.

Він також нагадав, що Укрпошта планувала придбати цей банк. Підприємство хотіло створити на його базі власну фінансову установу.

Крім того, Гетманцев повідомив, що на 1 квітня в Україні працювали 63 банки, з яких 6 – державні, 14 – іноземні банківські групи, а 43 – банки з приватним капіталом.

Гетманцев додав, що кількість державних банків збільшилася за рахунок Першого інвестиційного банку (Pinbank), оскільки в січні 2024 року 89% його акцій були переоформлені на державу через Фонд держмайна.

“Раніше акції цього банку були конфісковані на користь держави за рішенням ВАКС, оскільки вони належали власникам (Є. Гінеру), пов’язаним з Росією, яка є країною-агресором, і проти яких були введені санкції. Примітно, що рік тому Pinbank також розглядався як кандидат на передачу Укрпошті, але ця ідея не була реалізована, і від створення спеціалізованого поштового банку наразі відмовилися”, – додав голова комітету.

 Що відомо про Альпарі банк?

Рішення про припинення діяльності “Альпарі банку” було ухвалене 12 грудня 2023 року. 28 грудня 2023 року Національний банк затвердив план ліквідації банку.

“Альпарі банк” є найменшим банком в Україні, станом на 2021 рік мав лише одне відділення. На 1 січня 2024 року обсяг чистих активів банку становив лише 193,4 мільйони гривень, що складає 0,007% від загальних активів банківської системи країни.

Кількість вкладників банку становила 6176 осіб, а сума вкладів дорівнювала 679 мільйонів гривень. За результатами 2023 року банк зазнав збитків на суму 6 мільйонів гривень. Усі акції банку належать Бахтарі Хедаятоллаху, громадянину України, який проживає в ОАЕ.

У 2021 році “Укрпошта” домовилася про придбання “Альпарі банку” за 260 мільйонів гривень і навіть отримала дозвіл від Міністерства інфраструктури на цю купівлю.

Однак, через те, що “Укрпошта” та Міністерство інфраструктури не змогли виправити всі недоліки у документах, на які вказував Нацбанк, регулятор не схвалив угоду та повернув документи “Укрпошті” без прийняття рішення 29 травня 2023 року.

Гетманцев і його політика

Також багато експертів і бізнесменів гостро висловлюються проти законопроєкту  Гетманцева про “клуб білого бізнесу”. Його іронічно називають інструкцією з доїння бізнесу, який не входить до привілейованого “білого списку”. Таким чином, зазначають, створюється сприятливе середовище для розвитку корупції.Кажуть Гетманцев власноруч будує розплідник корупції в Україні, прикриваючись красивими фразами і благородними лозунгами. 

Також на сайті Кабміну зʼявилась петиція з закликом до уряду переглянути затверджену наприкінці 2023 року Національну стратегію доходів на 2024-2030 роки. Відомо, що прийняття стратегії лобіює голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев. Документ передбачає сумнівні ініціативи та розроблявся без залучення громадськості та бізнесу, стверджують автори звернення.

Нагадаємо, зараз у Гетманцева готують податкові пільги для тих, хто вивів гроші з України. Зокрема податковий комітет збирається звільнити засновників іноземних компаній від деяких штрафів. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *