До світового переліку кращих туристичних сіл можуть потрапити й українські. Які саме?

До світового переліку кращих туристичних сіл можуть потрапити й українські. Які саме? - INFBusiness

Державне агентство розвитку туризму направило до ООН Туризм — World Tourism Organization (UNWTO) — пакет документів п’яти українських сіл, які в майбутньому можуть включити до переліку «Кращі туристичні села» (The Best Tourism Villages) 2024 року. Серед них — закарпатське село Кваси, яке посіло друге місце у всеукраїнському конкурсі «Неймовірні села України 2022», організованому аграрним онлайн-виданням AgroPortal.ua за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Про це ДАРТ повідомляє на своїй Facebook сторінці.

«Включення українських сіл до цієї світової мережі гарантуватиме не тільки увагу мандрівників з усього світу, а й дозволить їм розраховувати на менторство від UN Tourism та потенційну фінансову підтримку іноземних донорів, які займаються просуванням туризму як рушійної сили розвитку сільської місцевості», — йдеться в дописі.

Спеціальна комісія, створена ДАРТ, відібрала з дев’яти поданих заявок п’ять. У результаті, за одноголосною згодою членів комісії, Україну в одній з найпрестижніших туристичних ініціатив у світі представлятимуть:

  • Високогірне селище Ворохта, розташоване біля підніжжя Говерли, найвищої гори в Україні, яке відоме своїм віадуком і є центром гірськолижного туризму.
  • Село Зелений Гай, на території якого знаходиться однойменна ферма, що з початком повномасштабної фази війни стала справжнім прихистком для понад 300 людей та 1500 свійських тварин, яких вивезли з зони бойових дій.
  • Гірське селище-курорт Кваси, відоме своїми мінеральними цілющими джерелами, крафтовою продукцією та виробництвом гуцульських ліжників. 

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *