В Україні через агресію РФ постраждало 1 085 пам’яток культурної спадщини

В Україні через агресію РФ постраждало 1 085 пам’яток культурної спадщини - INFBusiness

В Україні через агресію РФ постраждало 1 085 пам’яток культурної спадщини 05.07.2024 15:51 Укрінформ В Україні внаслідок російської агресії пошкоджені або зруйновані 1085 пам’яток культурної спадщини.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики, передає Укрінформ.

"За інформацією, поданою обласними та Київською міською військовими адміністраціями, за червень місяць загальна чисельність постраждалих пам’яток культурної спадщини регіонів зросла на 5 одиниць і складає 1085 об’єктів. З них національного значення – 121, місцевого – 884, щойно виявлених – 80", – йдеться у повідомленні.

Крім того, відбулися повторні влучання у вже пошкодженні пам’ятки культурної спадщини в Запорізькій області.

Зазначається, що найбільше постраждалих пам'яток у Харківській (307), Херсонській (150), Донецькій (125) та Одеській (116) областях.

У МКІП відзначають, що станом на кінець червня 2024 року майже вся територія Луганської та значні частини територій Запорізької, Донецької та Херсонської областей досі перебувають у тимчасовій окупації, що унеможливлює обрахунок точної кількості пошкоджених пам’яток культурної спадщини, що постраждали в ході бойових дій та окупації.

Як повідомлялося, в Україні внаслідок російської агресії зазнали пошкоджень чи руйнувань 2013 об’єктів культурної інфраструктури, із них 332 – знищені.

Фото: Одеський національний художній музей

Культура Росія Війна МКІП

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *