З’явилися фото звільнених з полону РФ українців: серед них є священники та заступник голови Меджлісу

З'явилися фото звільнених з полону РФ українців: серед них є священники та заступник голови Меджлісу - INFBusiness

В Україну з російського полону повернулися ще десять цивільних громадян. Серед них є священники Української греко-католицької церкви, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу та інші громадяни, які роками перебували у неволі у РФ.

Фотографіями звільнених з російського полону українських громадян поділився Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та омбудсман Дмитро Лубінець. Зазначається, що звільнені українці вже у Києві та скоро повернуться додому. 

За словами Дмитра Лубінця, повернути в Україну вдалося Нарімана Джеляла, Валерія Матюшенка, Олену Пєх, Богдана Гелету, Івана Левицького, Миколу Швеця, Наталію Захаренко, Павла Купрієнка, Людмилу Гончаренко та Катерину Брюханову.

“Це Наріман Джелял, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, якого утримували з 2021 року. Валерій Матюшенко, який з 2017-го року не бачив своїх рідних. Олена Пех, яку донька чекає з 2018-го року. Богдан Гелета та Іван Левицький, священники Української греко-католицької церкви, які чинили опір окупаційним військам у Бердянську”, – йдеться у повідомленні Лубінця.

З'явилися фото звільнених з полону РФ українців: серед них є священники та заступник голови Меджлісу 1

З'явилися фото звільнених з полону РФ українців: серед них є священники та заступник голови Меджлісу 2

З'явилися фото звільнених з полону РФ українців: серед них є священники та заступник голови Меджлісу 3

З'явилися фото звільнених з полону РФ українців: серед них є священники та заступник голови Меджлісу 4

З'явилися фото звільнених з полону РФ українців: серед них є священники та заступник голови Меджлісу 5

 Обмін полоненими 

28 червня відбувся новий обмін полоненими, внаслідок якого додому повернулися 10 українців. До цієї події вперше доклав зусиль Ватикан. Президент Володимир Зеленський подякував всім, хто допомагав повернути українців додому. 

Раніше обмін військовополоненими відбувся 25 червня. У цей день вдалося повернути в Україну 90 військовополонених, серед яких є українські захисники, воїни ЗСУ, нацгвардійці, військові прикордонної служби. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *