Загроза екологічної катастрофи: Дністровське водосховище втрачає воду через обстріли – місцева фауна може зникнути

Загроза екологічної катастрофи: Дністровське водосховище втрачає воду через обстріли - місцева фауна може зникнути - INFBusiness

Дністровське водосховище почало поступово втрачати воду. Це сталося внаслідок роботи ГЕС на повну потужність, щоб компенсувати нестачу електроенергії після російських обстрілів інфраструктури. Наразі там під загрозою зникнення опинилася річкова фауна.

Про це повідомляє український Телеграм-канал про урбаністику NE:Urban. За словами авторів каналу, ситуація може призвести до локальної екологічної катастрофи.

Фото: NE:Urban

Фото: NE:Urban

Зазначається, що під загрозою зникнення опинилися, зокрема, двостулкові молюски та риба. Місцевість щовечора заповнюється тухлим запахом решток загиблої річкової фауни. 

Фото: NE:Urban

Фото: NE:Urban

Крім того, в околицях села Бакоти, яке затопило через будівництво Дністровського гідровузла у 1981 році, подекуди вже оголилася земля. Протягом десятиліть ці ділянки перебували під водою.

Фото: NE:Urban

Фото: NE:Urban

Фото: NE:Urban

Фото: NE:Urban

Дністровська ГЕС

Російські окупанти атакували Дністровську ГЕС ще у ніч проти 29 березня 2024 року – під час масованої ракетної атаки по Україні. За словами президента Зеленського, це були свідомі цілі росіян.

У березні-квітні Україна втратила 7ГВт теплової та гідрогенерації електрики через російські удари по критичній інфраструктурі. Відомо, що принцип роботи ГЕС полягає у проходженні води через турбіни. Для цього її спускають з водосховищ у якомога більшій кількості.

Нагадаємо, що 22 березня 2024 року армія РФ також атакувала ДніпроГЕС. Внаслідок обстрілу зафіксовано два прямих влучання по ГЕС-1 і ГЕС-2.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *