ЄС офіційно розпочала переговори про вступ з Україною: FT пише, що фактичний старт буде пізніше

ЄС офіційно розпочала переговори про вступ з Україною: FT пише, що фактичний старт буде пізніше - INFBusiness

У Люксембурзі стартують переговори про вступ України в ЄС. З відповідною заявою у вівторок виступила Урсула фон дер Ляєн. Вона привітала Київ з початком цього процесу.

Крім України переговори розпочались і з Молдовою. Водночас офіційні особи ЄС на умовах анонімності розповідають, що предметних перемовин можна буде очікувати не раніше січня 2025 року. Про це пише Financial Times.

“Вітаємо Молдову та Україну з початком переговорів про вступ. Це дуже хороша новина для народу України, Молдови та всього Європейського Союзу. Шлях попереду буде складним, але сповненим можливостей. Бажаємо вдалого початку переговорів!” – сказала фон дер Ляєн.

За даними ЗМІ, офіційні особи ЄС очікують, що переговори по суті розпочнуться під час головування Польщі в блоці, яке розпочнеться 1 січня. Зокрема, це пов’язано з нинішнім головуванням Угорщини в ЄС, яка може ускладнити шлях України до Євросоюзу. Так, угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан уже затягнув ухвалення кількох рішень, пов’язаних з Україною, зокрема щодо початку переговорів про вступ до ЄС.

Тим не менш, в цьому питанні він поступився. Водночас він зазначив, що Угорщина матиме багато можливостей накласти вето на цей процес. Головування Будапешта в Раді ЄС розпочнеться 1 липня.

Шлях України до вступу в ЄС

В грудні минулого року Європейська Рада рекомендувала розпочати з Україною офіційні переговори про вступ до ЄС. Це сталося попри ультиматуми від Угорщини. Наприкінці квітня цього року президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна виконала всі необхідні умови для реального початку перемовин щодо вступу до Євросоюзу. Очільник держави тоді наголосив, що тепер свої зобов’язання має виконати сторона ЄС.

Європейська комісія 7 червня оцінила, що Україна та Молдова виконали всі передумови для початку офіційних переговорів. Європейська виконавча влада вимагала від Києва заходів для боротьби з корупцією та впливом олігархів. Комісія також вимагала кращого захисту нацменшин, на чому наполягав Будапешт, через присутність в Україні угорської громади. Нагадаємо, в ЄС хочуть змінити порядок вступу нових країн – Україна може отримати низку переваг.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *