Єрмак відреагував на видачу ордерів від МКС на арешт Герасимова і Шойгу

Єрмак відреагував на видачу ордерів від МКС на арешт Герасимова і Шойгу - INFBusiness

Голова Офісу президента Андрій Єрмак прокоментував видачу ордерів на арешт колишнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу та начальника російського Генштабу Валерія Герасимова, які Міжнародний кримінальний суд виписав через удари по енергетиці України та інші воєнні злочини. Ордери на арешт були видані за клопотанням української прокуратури. 

Єрмак пояснив, за які саме дії хочуть заарештувати Герасимова і Шойгу. 

“Ордери стосуються міжнародних злочинів, вчинених в період з 10 жовтня 2022 року до 9 березня 2023 року. Це напади на цивільні обʼєкти, енергетичну інфраструктуру, шкода цивільним людям та обʼєктам, а також злочини проти людяності”, – проінформував він. 

За словами глави Офісу, Шойгу та Герасимов несуть індивідуальну відповідальність за все, що коїться в Україні. Адже саме вони є тими особами, які віддають накази. 

“Важливе рішення. Всі відповідатимуть за зло”, – написав Єрмак. 

Пізніше відреагував і Володимир Зеленський. “Кожен злочинець, причетний до планування та виконання цих ударів, повинен знати, що правосуддя буде здійснене. І ми сподіваємося побачити їх за ґратами. Сьогоднішнє рішення є чітким свідченням того, що правосуддя за російські злочини проти українців неминуче. Воно чітко демонструє, що жодне військове звання чи двері кабінетів не можуть захистити російських злочинців від відповідальності.”, – написав президент.

Гаага чекає

Нагадаємо, 24 червня 2024 року Палата попереднього провадження II Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт Шойгу та Герасимова. Це означає, що у 122 країнах, які ратифікували Римський статут та визнають юрисдикцію Міжнародного суду, мають заарештувати осіб, щодо яких видано ордер. Це стосується не лише країн Європи, Південної Америки, а й, наприклад, Монголії, Грузії та багатьох африканських країн.

Нагадаємо, у березні 2023 року Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт диктатора Володимира Путіна та російського дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової, звинувативши їх у незаконній депортації дітей з окупованих територій України до РФ.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *