У Києві помер казахський журналіст Садиков після 13 днів боротьби за життя

У Києві помер казахський журналіст Садиков після 13 днів боротьби за життя - INFBusiness

У лікарні Києва помер казахський журналіст та опозиціонер Айдос Садиков, на якого вчинили замах. Він боровся за життя 13 днів. Весь цей час чоловік перебував у реанімації.

Про це повідомила його дружина, журналістка Наталія Садикова. За її словами, Садиков помер в ніч на вівторок, 2 липня.

“Айдос Садиков пішов від нас сьогодні о 3:00 за Києвом. Мій любий чоловік, батько наших трьох дітей, великий син казахського народу. Айдос віддав своє життя за Казахстан, прийняв мученицьку смерть від руки кілерів. Тринадцять днів Айдос боровся за життя у реанімації, але дива не сталося”, – написала дружина журналіста-опозиціонера.

Наталія Садикова вкотре наголосила, що смерть її чоловіка на совісті президента Казахстану Токаєва. Раніше вона заявила, що замовником замаху на Айдоса є саме він.

Замах на Айдоса Садикова в Києві

18 червня у Києві вистрілили у казахського журналіста-опозиціонера, керівника опозиційного інтернет-медіа БАСЕ Айдоса Садикова. У коментарі журналістам “Україна на часі”, дружина журналіста повідомила, що напад на її чоловіка є замахом на його професійну діяльність. Вона вказала, що родина отримувала погрози й просила захисту, який не отримали. Садиков та його дружина, також журналістка, проживають в Україні з 2014 року та мають статус біженців. За словами Наталії, замовником замаху на вбивство є президент Казахстану. 

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв висловився з приводу замаху на життя журналіста-опозиціонера Айдоса Садикова у Києві. Він заявив, що казахстанські офіційні органи готові приєднатися до розслідування цього інциденту, якщо буде така потреба. Наразі ж президент Казахстану наказав дипломатичним та правоохоронним органам своєї країни направити офіційні запити до української сторони щодо цього.

В ході розслідування замаху на Айдоса Садикова українські правоохоронці встановили його виконавців. Ними виявились два земляки постраждалого (Мейрам Каратаєв 9.05.1991 і Алтай Жаканбаєв 8.02.1988). 2 червня вони прибули до Києва, де орендували квартири, стежили за Садиковим та готували злочин.

25 червня Офіс Генерального прокурора розпочав екстрадиційну процедуру щодо підозрюваних у замаху на вбивство казахського журналіста Айдоса Садикова. Готується пакет документів для повернення двох громадян Казахстану, яких підозрюють в особливо тяжкому злочині. Їх оголосили у міжнародний розшук, оскільки з України вони утекли. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *