Всі платитимуть штраф: в ТЦК відкинули звинувачення у навмисному створенні черг на оновлення даних

Всі платитимуть штраф: в ТЦК відкинули звинувачення у навмисному створенні черг на оновлення даних - INFBusiness

Через наближення 16 липня, коли закінчується термін оновлення даних для військовозобов’язаних, почали з’являтися скарги від громадян, які не встигли цього зробити. Люди звинувачують територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) у штучному створенні черг. ТЦК, у свою чергу, відкидають ці звинувачення.

В мережі Telegram поширюється відео, де чоловік демонструє величезний натовп людей, які прагнуть оновити свої дані перед воротами ТЦК у Перемишлянах. Автори відео звинувачують ТЦК у навмисному створенні черг, щоб штучно збільшити кількість охочих пройти процедуру. Провідомляється, що працівники ТЦК “свідомо створюють штучну чергу”, у зв’язку з чим люди нібито вважають, що це робиться для того, щоб виписати якомога більше штрафів.

На це відреагували у Львівському обласному ТЦК, зазначивши, що черги в Перемишлянах зумовлені великим напливом громадян, та регулярними вимкненнями світла, що також вповільнює та затягує усі процес.

“Правда у повідомленні є тільки те, що громадяни, які не встигнуть оновити свої дані у визначені законом терміни, справді й неодмінно платитимуть штраф. Все інше – просто вигадки”, – йдеться в повідомленні центру.

Також в Львівському ТЦК запевняють, що військовослужбовці РТЦК та СП у Перемишлянах роблять усе можливе, аби опрацьовувати документи громадян якомога швидше. Та закликають до терпіння: “Порівняно з умовами, в яких прямо зараз військовослужбовці ЗСУ б’ють ворогів, незручності, пов’язані з чергами У ТЦК, є абсолютно несерйозними”.

Довжелезні черги чоловіків до ТЦК і ЦНАП

Днями у Тернополі теж побачили довжелезні черги чоловіків біля обласного ТЦК. Як виявилося, це стоять люди, які хочуть отримати офіційний документ про відстрочку. Оскільки в першу чергу зусилля працівників ТЦК скеровані на мобілізацію, то заяви тих, хто подався на відстрочку, розглядають за залишковим принципом. Як наслідок накопичується дуже багато заяв, що призводить до скупчення людей.

Нагадаємо, з 18 травня в Україні набув чинності закон про мобілізацію, який передбачає, що всі військовозобов’язані українці повинні оновити свої дані протягом 60 днів, тобто включно до 16 липня. Після набуття чинності  нового закону про мобілізацію її темпи значно посилились. Станом на 6 липня додатком “Резерв+” для оновлення своїх військово-облікових даних скористались вже 2,3 млн громадян України. З них 1,5 млн вже згенерували собі електронний військово-обліковий документ. 

Раніше Інформатор публікував перелік найважливіших пунктів закону про мобілізацію для тих, хто перебуває за кордоном та ухилянтів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *