В YASNO повідомили про найгіршу ситуацію з енергосистемі: під загрозою – критична інфраструктура

В YASNO повідомили про найгіршу ситуацію з енергосистемі: під загрозою - критична інфраструктура - INFBusiness

Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко повідомив, що вечір вівторка, 4 червня, був найскладнішим в енергосистемі України за останні кілька днів. Склалася ситуація, коли навіть об’єкти критичної інфраструктури під час екстрених відключень можуть залишатися без світла. Він закликав людей добре подумати, перш ніж вмикати кондиціонер, адже комфорт менш важливий, ніж життєва необхідність – спеку можна й потерпіти.    У своєму дописі у  Facebook директор YASNO зауважив, що обмеження електропостачання будуть і наступного дня. Він звернувся до людей з тим, щоб заощаджували світло, адже воно потрібно для функціонування об’єктів критичної інфраструктури.    Також кількома годинами раніше Коваленко зазначив, що Київ вийшов за ліміти споживання, тому Укренерго дало команду про екстрене відключення світла – 4 червня електропостачання вимикали не за графіками.    

Об'єкти критичної інфраструктури теж опинились під загрозою відключення світла - Коваленко 1

Дефіцит енергії

Російські удари про енергетиці, надмірне споживання електроенергії, зменшення імпорту – ці фактори впливають на те, що останніми днями ліміт споживання перевищується. Як повідомили в Укренерго, 5 червня застосують стабілізаційні графіки відключення світла. Вони діятимуть по всій Україні цілодобово, а до них можуть додатися й аварійні відключення у системі. 

При цьому світло значно здорожчало. Як писав Інформатор, Кабінет міністрів України підвищив тариф на електроенергію для населення майже удвічі. З 1 червня він становитиме 4,32 грн/кВт замість до 2,64 грн/кВт, як було до цього.При цьому в Міненерго вважають, що і цього мало – ринкову ціну одного кіловата тут оцінюють у 7,5 гривень. Кажуть, що лише такий тариф міг би допомогти почати ефективно відновлювати систему. 

У телевізійній студії раптом зникло світло під час прямого ефіру. Але ведучі програми виплутались із незручної ситуації. А от відвідувачам парку в Івано-Франківську пощастило менше – їм довелось чекати на рятувальників, щоб ті приїхали і зняли їх з оглядового колеса, яке раптово знеструмилось і зупинилось під час аварійного відключення електроенергії. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *