Соловйов, Скабєєва та інші: проти низки російських пропагандистів підготували подання до МКС у Гаазі

Соловйов, Скабєєва та інші: проти низки російських пропагандистів підготували подання до МКС у Гаазі - INFBusiness

Відразу кілька правозахисних організацій презентували подання до Міжнародного кримінального суду в Гаазі щодо вчинення злочинів на ґрунті ненависті росіян проти українців. Його склали Міжнародна федерація за права людини (FIDH), Центр громадянських свобод (ЦГС) та Харківська правозахисна група. У документі – імена добре відомих п’яти російських пропагандистів, які щодня налаштовують росіян проти українців у своїх програмах та дописах. Також у ньому фігурує перший заступник керівника адміністрації президента РФ Олексій Громов.

Подання до Міжнародного кримінального суду щодо вчинення злочинів на ґрунті ненависті росіян проти українців презентували у Медіацентрі Україна – Укрінформ. До нього включили пропагандистів Володимира Соловйова, Маргариту Симоньян, Дмитра Кисельова, Дмитра Медведєва, Сергія Мардана та заступника адміністрації Путіна Олексія Громова.
Правозахисники розповіли, чим керувались у виборі персонажів і що їм інкримінують. 

“МКС отримав наше подання щодо ситуації в Україні. Це подання готувалося нашими партнерами в Україні, у тому числі Харківською правозахисною групою, а також – російською неурядовою організацією, чиєї назви я не можу розкривати. Воно стосується п’яти ключових російських пропагандистів, які обвинувачуються у мові ненависті, відповідно до статті 7 Римського статуту”, – розповів директор напрямку міжнародного правосуддя у FIDH Ілля Нузов.

За словами Нузова, представлена група людей є лише репрезентативною. А саме подання – одним з важливих кроків, який показує, що таке так звана “свобода слова” у російському варіанті. Саме вона веде до десятків тисяч важких злочинів. І зв’язок між пропагандою та убивствами в Україні є беззаперечним, вважають правозахисники.  

Злочини проти України

У липні 2023 року в Гаазі розпочав роботу Міжнародний центр із розслідування злочину агресії РФ проти України. А у квітні 2024 року 44 держави вирішили створити спеціальний трибунал для притягнення до відповідальності вищого військово-політичного керівництва Росії за злочин агресії проти України. Відповідну декларацію підписали на конференції “Відновлення справедливості для України” в Гаазі. 

До цього, 17 березня 2023 року Міжнародний кримінальний суд у Гаазі видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна за підозрою в депортації українських дітей до РФ і скоєнні воєнних злочинів в Україні. І проти нього вже є свідки з-поміж російських військових, готових дати покази. 

Нагадаємо, нещодавно МКС видав ордер на арешт командувача дальньої авіації рф Сергія Кобилаша і командувача Чорноморським флотом Віктора Соколова через ймовірні злочини у війні з Україною

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *