Скандал із фортифікаціями: вже є 30 кримінальних проваджень на 20 мільярдів гривень – депутат розкрив результати засідання ТСК

Скандал із фортифікаціями: вже є 30 кримінальних проваджень на 20 мільярдів гривень - депутат розкрив результати засідання ТСК - INFBusiness

У Верховній Раді триває робота тимчасової слідчої комісії (ТСК) стосовно можливої корупції на будівництві фортифікацій. Наразі вже відомо, що відкрито 30 кримінальних проваджень. Загальна сума можливих збитків – 20 мільярдів гривень.

Про це розповів нардеп від “Європейської солідарності” Михайло Бондар. Він дав коментар “Прямому”. 

Депутат каже, що були заслухані доповіді урядовців. Зокрема, міністрів та їх заступників. Йдеться про Міноборони, МВС, Мінстратегпром тощо. 

Як повідомив Бондар, розпорядником значної частки коштів є в основному обласні військові адміністрації. Також це Міноборони та Агенція з відновлення. 

“Ми запросили в них подетальні графіки отримання коштів: яка область, скільки і на що отримала, і які завдання були поставлені перед кожною областю. Тому що ми мусимо розуміти, яка область за яку ділянку відповідала”, – говорить депутат.

Зараз вже відкрито біля 30 кримінальних справ стосовно розтрати коштів при побудові фортифікацій. Сума – приблизно 20 мільярдів гривень. 

“Члени комісії від “Слуг народу”, почувши такі цифри, зразу спробували захищати розпорядників коштів. А левова частка – це військово-цивільні адміністрації – це є вертикаль президента”, – розповів Бондар.

Він зазначив, що на наступне засідання комісія має отримати детальну інформацію по кожному провадженню. Адже йдеться про дуже великі суми грошей. 

“Це колосальні суми, які можуть розкрадатися, якщо буде доведено цими кримінальними провадженнями. В час війни такі люди мають бути притягнуті до відповідальності з конфіскацією, з позбавленням волі, і з тим, щоб вони не мали можливості роками, а то й пожиттєво займати такі високі посади”, – наголошує Михайло Бондар.

Наступне засідання ТСК планується через тиждень. Тоді інформації щодо корупційних схем може з’явитися більше.

Скандал довкола фортифікацій 

Нагадаємо, що скандал довкола будівництва фортифікацій на кордонах з російським агресором виник всередині травня 2024 року. Тоді рашисти якраз пішли в наступ на Харківщині. А бійці з того напрямку почали заявляти, що першої лінії оборони фактично просто не було, хоча робота велася і гроші виділялися. Була створена ТСК при Раді, справою зайнялася СБУ, були виявлені махінації на закупках деревини та інші подібні речі.

Журналісти також почали активно вивчати цю тему, в результаті чого спливло багато цікавого. Наприклад, “Інформатор” писав про те, що найбільші замовлення на сировину (дерево) для фортифікацій на Харківщині отримали фірми з ознаками фіктивності. Одна була оформлена на продавчиню з “генделика”, а інша – на жінку-алкоголічку. Також виявилося, що до будівництва причетні компанії, опосередковано пов’язані з Росією. Та й взагалі серед підрядників було дуже багато підозрілих осіб та компаній, що могло вказувати на ознаки корупції. А от харківська місцева влада взагалі відмовилася розкривати підрядників, які провалили будівництво фортифікацій. 

Раніше ми писали, що після скандалів Миколаївська ОВА також вирішила приховати своїх підрядників на зведення фортифікацій. Йдеться про суму в 512 мільйонів гривень. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *