Щоб розвантажити ТЦК: застосунок Резерв+ отримає нову функцію для колишніх обмежено придатних

Щоб розвантажити ТЦК: застосунок Резерв+ отримає нову функцію для колишніх обмежено придатних - INFBusiness

У застосунок “Резерв+” буде додана функція електронного направлення на проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Це позбавить від необхідності особистого візиту до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) та зменшить там черги. Можливість стане доступною для осіб, які мають статус “обмежено придатний”, який нещодавно був скасований.

Подробиці повідомила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку Черногоренко в етері “Суспільного”. За її словами, отримання направлення на ВЛК в “Резерв+” буде відбуватися тільки за згодою військовозобов’язаного.

“Хочу привідкрити завісу, ми зараз працюємо і розглядаємо, щоб за направленням на ВЛК не потрібно було фізично іти до ТЦК та СП. Фактично за згодою людини, якщо вона хоче, ми можемо вивантажити це в “Резерв+”, – наголосила вона.

Черногоренко зауважила, що військовозобов’язані мають два способи отримати направлення на ВЛК: особисто звернутися до ТЦК або скористатися додатком “Резерв+”.

“Такої технічної можливості ще немає, але це потрібно, щоб розвантажити ТЦК і не створювати додаткових черг на таку формальну дію, отримати направлення – це формальна дія”, – резюмувала Черногоренко.

Проходження повторної ВЛК для “обмежено придатних”

З 4 травня 2024 року в Україні скасовано категорію обмежено придатних до військової служби. Замість неї вводиться єдина категорія – придатний до військової служби з певними обмеженнями. 20 травня речник Міністерства оборони, старший лейтенант Дмитро Лазуткін заявив, що українці, що визнані “обмежено придатними”, протягом 9 місяців повинні пройти повторну військово-лікарську комісію. 

Як відомо, 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію в Україні. Тепер громадяни мають 60 днів на оновлення даних в ТЦК, ЦНАПах і в додатку Резерв+. Застосунок можна завантажити на смартфон. У разі відображення помилок в Резерв+ в Міноборони рекомендують звернутися до ТЦК за місцем обліку.

Нагадаємо, довідка ВЛК про придатність до військової служби діє протягом лише одного року з моменту проходження комісії у період воєнного стану. Це суперечить заяві речника Міноборони Дмитра Лазуткіна, яку він зробив напередодні. За словами посадовця, висновок ВЛК дійсний протягом пʼяти років. Однак термін, вказаний представником Міністерства оборони, стосується рішень ВЛК лише у мирний час. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *