СБУ прикрила масштабну корупційну схему у Держмитслужбі: одночасно тривали 28 обшуків, затримані топпосадовці

СБУ прикрила масштабну корупційну схему у Держмитслужбі: одночасно тривали 28 обшуків, затримані топпосадовці - INFBusiness

СБУ ліквідувала масштабну корупційну схему в Державній митній службі, під час слідчих дій відбулися 28 обшуків. Затримано директора Департаменту відомчої безпеки та контролю Держмитслужби, а також його заступника. Вони регулярно вимагали хабарі з керівників регіональних митниць.

Про це повідомила СБУ. За даними слідства, за різні суми хабарів затримані гарантували посадовцям не створювати штучних перешкод у професійній діяльності та прикривати службові порушення митників.

В СБУ кажуть, що фіксація випадків корупції тривала понад рік. За цей час правоохоронці підтвердили щонайменше 8 фактів щомісячних поборів.

Фото: СБУ

Фото: СБУ

“Для реалізації злочинної діяльності організатори залучили свого підлеглого у регіональному органі Держмитслужби”, – йдеться в повідомленні.

В результаті правоохоронці затримали очільника Департаменту відомчої безпеки держустанови, його заступника та одного з керівників регіональної митниці на гарячому – при передачі хабаря. На підставі зібраних доказів усім трьом затриманим готують повідомлення про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою);
  • ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

Крім того, підозру готують ексочільниці одного з регіональних управлінь митниці. Її дії кваліфікували за ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України.

Фото: СБУ

Фото: СБУ

Загалом СБУ одночасно провела 28 обшуків у Центральному апараті Держмитслужби, а також в обласних підрозділах відомчої безпеки та контролю Західного, Південного та Центрального регіонів. Слідчі дії спрямовані на встановлення та притягнення до відповідальності всього кола осіб, причетних до цієї схеми. Зловмисникам загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Фото: СБУ

Фото: СБУ

Корупція у Держмитслужбі

На початку липня НАБУ та САП прикрили ще одну корупційну схему у Держмитслужбі. Слідство встановило, що фігуранти справи пропонували хабарі керівництву Держмитслужби України за призначення своїх людей на ключові посади. Зокрема, за призначення “потрібної” людини на посаду керівника Львівської митниці пропонувався хабар у розмірі 1 мільйона доларів США. За аналогічні “послуги” щодо Волинської та Чернівецької митниць пропонувалися 500 тисяч та 200 тисяч доларів США відповідно.

Завдяки детективам НАБУ та прокурорам САП злочинним намірам вдалося запобігти. Двом особам повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 369 КК України. Наразі одну особу, яка була ініціатором злочину, затримано на підставі ст. 208 КПК України. Слідство триває.

Нагадаємо, нещодавно правоохоронці затримали працівника ТЦК, який обіцяв за гроші не вручати повістку та видавати фейкові документи. Така опція з боку представника оцінювалася у 4 тисячі доларів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *