Нових суддів ВАКС мають обрати до кінця вересня 2024 року – меморандум із МВФ

Нових суддів ВАКС мають обрати до кінця вересня 2024 року - меморандум із МВФ - INFBusiness

Згідно з домовленістю з МВФ, Україна візьме на себе зобов’язання до кінця вересня 2024 року завершити процес відбору та призначення суддів до Вищого антикорупційного суду (ВАКС) та його апеляційної палати. Окрім того, до кінця жовтня цього ж року буде ухвалено оновлений Митний кодекс. Також буде внесено зміни до Кримінального процесуального кодексу.

Про це йдеться в оприлюдненому на сайті МВФ оновленому меморандумі. У документі зазначається, що Україна продовжить процес реформ, і, зокрема, пропонує два нові структурні орієнтири.

“Внести поправки до Кримінального процесуального кодексу, щоб збалансувати завдання комплексного розслідування кримінальних злочинів і захисту прав сторони кримінального процесу, ухвалити Митний кодекс відповідно до передової практики (обидва – до кінця жовтня 2024 року)”, – наголошується в документі.

Крім того у меморандумі повідомляється, що Громадська рада міжнародних експертів перевірятиме кандидатів на 24 нові вакансії у ВАКС у першій інстанції (15 вакансій) і апеляційній (дев’ять вакансій), мандат Ради буде продовжено для завершення поточного процесу відбору нових суддів. Українська сторона запевняє, що буде забезпечено відкритий і конкурентний добір на ці нові вакансії, також будуть задоволені кадрові та офісні потреби нових суддів.

Згідно з текстом меморандуму, у зв’язку з можливістю негативного впливу на ефективність судової системи буде переглянуто нещодавно введене положення про включення до списку високопосадовців як нового критерію для ухвалення рішень колегією суддів. Очікується, що остаточні призначення до ВАКС завершаться до кінця вересня.

Раніше, у травні 2024 року, для ефективності роботи ВАКС було затверджено законодавчі зміни, які дали змогу ухвалювати рішення в корупційних справах одному судді або колегії суддів залежно від суворості покарання.

Конкурс до Вищого антикорупційного суду

Нагадаємо, що 30 березня завершився прийом документів для участі в конкурсі до Вищого антикорупційного суду. Загалом Комісія отримала документи 238 кандидатів, що забажали взяти участь у конкурсі

Ще в листопаді 2023 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України (ВККС) оголосила конкурс за зайняття 25 вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду. 26 вересня Вища рада правосуддя визначила нову кількість суддів у Вищому антикорупційному суді – 63 посади, з них 21 посада суддів Апеляційної палати.

На початковому етапі створення суду ВРП погодила 39 посад суддів ВАКС, у тому числі 12 посад суддів в Апеляційній палаті цього суду. У ВРП пояснили, що необхідність збільшення кількості суддів Вищого антикорупційного суду зумовлена складністю справ, які перебувають у провадженні ВАКС, а також законодавчими змінами, які значно розширили повноваження суду. У грудні 2023 року ВККС оприлюднила умови конкурсу на зайняття 25 вакантних посад суддів Вищого антикорупційного суду.

Нагадаємо, Вищий антикорупційний суд (ВАКС) 20 червня визначив запобіжний захід ексголові Державної міграційної служби у справі щодо розкрадання державних коштів. Чиновника підозрюють у незаконному заволодінні понад 88 млн грн на ремонті адміністративної будівлі відомства. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *