На Вінниччині 23 ухилянти тікали з України на зерновозі: ДПСУ розповіла подробиці

На Вінниччині 23 ухилянти тікали з України на зерновозі: ДПСУ розповіла подробиці - INFBusiness

Відразу 23 ухилянтів з різних регіонів України намагалися незаконно пройти кордон до Молдови. Це знову трапилося на Вінничині. Однак, цього разу, чоловіки використали зерновоз, який доставив їх до прикордоння.

Про це повідомляє ДПСУ. За цю “екскурсію” кожен з ухилянтів планував сплатити від 5000 до 16000 доларів. Однак їх плани зірвалися, оскільки прикордонники затримали групу чоловіків.

Виявилося, що 23 жителів різних областей України, зокрема Київської, Донецької, Харківської, Дніпропетровської, Луганської, Черкаської, Запорізької, Чернігівської та Сумської областей, діяли за інструкціями, отриманими через адміна телеграм-каналу. За допомогу цей адміністратор отримав від кожного від 5 до 16 тисяч доларів США. Всю суму за поїздку порушники сплатили наперед на криптогаманець.

Групу осіб до прикордоння підвіз поплічник організатора на зерновозі, звідки вони пішки рушили до державного кордону. Проте їх спроба незаконно перетнути кордон тривала недовго. Прикордонники затримали всіх ухилянтів на околиці одного з сіл Подільського району.

Наразі встановлюється коло осіб, які були причетні до цієї схеми. Всім ухилянтам, яких затримали, склали протоколи про адміністративне правопорушення за частиною 2 статті 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Незаконне перетинання або спроба незаконного перетинання державного кордону України”. Справи будуть передані до суду.

Найпопулярніші маршрути ухилянтів

Більшість спроб незаконного перетину кордону відбувається на сухопутних ділянках, а не на кордоні з річкою Тисою, яку вже огородили колючим парканом.

“Щодня наші прикордонники затримують порушників по всій протяжності кордону, особливо активно це відбувається на межах з Молдовою та Румунією”, – розповів спікер Державної прикордонної служби Андрій Демченко.

Демченко додав, що хоча увага суспільства часто зосереджується на кордоні з Тисою, де відбуваються значні спроби незаконного перетину, але більшість випадків відбуваються на сухопутних ділянках. Він також зазначив, що порушники активно використовують підроблені документи або приховуються у конструктивних особливостях транспортних засобів навіть на пунктах пропуску через кордон.

Нагадаємо, СБУ накрила в Україні нові схеми для допомоги ухилянтам: серед організаторів — очільники ТЦК та ВЛК. Також Інформатор писав, що  які послуги стануть недоступні ухилянтам.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *