На виході із СІЗО: ДБР повторно затримало ексначальника Одеського ТЦК та СП Борисова

На виході із СІЗО: ДБР повторно затримало ексначальника Одеського ТЦК та СП Борисова - INFBusiness

Працівники ДБР 28 травня повторно затримали колишнього керівника Одеського обласного ТЦК та СП Євгена Борисова після того, як за нього внесли заставу в розмірі 12 мільйонів гривень за попередні звинувачення. Скандальновідомого військкома затримали на виході із СІЗО.

Бюро отримало інформацію, що Борисов планував вийти зі слідчого ізолятора після сплати застави і переховуватися від слідства, зокрема виїхати за кордон. Працівники ДБР затримали його і пред’явили нове звинувачення в організації легалізації незаконних доходів на суму понад 142 мільйони гривень (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 209 КК України).

Затримання Борисова. Фото: пресслужба ДБР

Затримання Борисова. Фото: пресслужба ДБР

Нагадаємо, проти Борисова вже ведеться кримінальне провадження за кількома статтями КК України. У 2023 році його затримало ДБР і суд призначив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю застави у 150 мільйонів гривень. Згодом суди зменшили суму застави до 12 мільйонів гривень.

Колишньому військкому вже висунуто підозри у наступних злочинах:

  • набуття державним службовцем активів, вартість яких значно перевищує його законні доходи (ст. 368-5 КК України);
  • нез’явлення на службу без поважних причин під час воєнного стану (ч. 5 ст. 407 КК України);
  • ухилення від виконання військових обов’язків шляхом обману під час воєнного стану (ч. 4 ст. 409 КК України).

Ці статті передбачають покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років. Процесуальне керівництво у справі здійснює Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Південного регіону та Офіс Генерального прокурора.

Що відомо про справу Борисова?

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) встановило, що колишній одеський військком незаконно збагатився на суму майже 190 мільйонів гривень. Журналістське розслідування показало, що в 2022 році його мати придбала віллу в Іспанії за більш ніж 4 мільйони євро, а в 2023 році – автомобіль Mercedes-Benz EQV за майже 3 мільйони гривень.

Правоохоронці також виявили, що теща Борисова за останні роки війни придбала кілька дорогих автомобілів, серед яких Toyota Land Cruiser Prado, Mercedes-Benz G 63 AMG та Toyota Land Cruiser, не маючи достатніх законних доходів для таких покупок.

Дружина колишнього військкома також придбала офісне приміщення в Іспанії вартістю 737 тисяч євро без належних законних доходів. За даними ДБР, Євген Борисов намагався втекти від слідства, постійно змінюючи номери телефонів, автомобілі та місця перебування, але його затримали в Києві через два дні.

У липні 2023 року Борисов з’явився на суд у брендовому одязі відомих італійських марок. Приміром, лише його взуття коштувала майже $700.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *