На Буковині з’являться нові блокпости: у ДПСУ пояснили посилення контролю

На Буковині з’являться нові блокпости: у ДПСУ пояснили посилення контролю - INFBusiness

У Чернівецькій області зростає кількість прикордонних контрольних постів. Ба більше, вони можуть з’явитися і в інших населених пунктах регіону. Наразі вони стоять при в’їзді на Буковину на основних дорогах, а також працюють у різних селах.

Про це розповів помічник начальника Чернівецького прикордонного загону, підполковник Ігор Заруднєв у коментарі виданню “Молодий буковинець”. За його словами, нові блокпости можуть з’явитися в Остриці, Мамаївцях, Вашківцях тощо.

“Прикордонники проводять контрольні заходи у контрольованих прикордонних районах. За законом, ці заходи можуть проводитися у будь-якому населеному пункті. З травня кількість блокпостів збільшилася. Зараз туристичний сезон, багато людей їздить у різні населені пункти і чимало порушників маскуються саме під туристів”, – зазначив прикордонник.

На деяких ділянках такі пости працюють цілодобово. Їхні місця та тривалість визначаються керівництвом Чернівецького прикордонного загону. Зокрема, там зупиняють машини та перевірять документи.

“За законом, громадянин, який перебуває у прикордонному районі, зобов’язаний мати при собі документ, що посвідчує особу і пред’явити його на вимогу прикордонника. А також підтвердити мету свого перебування у контрольованому прикордонному районі. Дуже часто стикаємося з людьми, які приїжджають на територію Чернівецької області, стверджують, що у них тут є родичі, але при цьому не знають населених пунктів. Тому є випадки, що прикордонники таким людям не дозволяємо в’їзд в область”, – підкреслив Ігор Заруднєв.

Прикордонники також кажуть, що нові блокпости можуть з’явитися і в Остриці, і Мамаївцях, і Вашківцях тощо. Місцеві на це реагують негативно та навіть були конфліктні ситуації. Втім, людям пояснюють необхідність таких заходів.

Посилення роботи прикордонників

У туристичних районах заходу України зараз посилено працюють прикордонники. Вони намагаються виявити там потенційних ухилянтів. Останнім часом значно побільшало випадків, коли ухилянти під виглядом туристів прибувають у такі райони, а потім намагаються прорватися за кордон.

Зокрема, проводиться активна перевірка документів у громадян з метою виявлення ухилянтів. А місцеві ЗМІ пишуть, що пошукові заходи проходять на залізничних станціях Ворохта, Татарів та Вороненко в Івано-Франківській області.

Нагадаємо, загалом з початку мобілізації в Україні тільки в річці Тиса загинуло понад 30 осіб. Зокрема, в травні цього року там були знайдені тіла десяти людей. Прикордонники закликають не йти на ризик для життя і не намагатись незаконно перетнути кордон.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *