Машини, нерухомість та готівка: НАЗК виявило у скандального Дмитра Вербицького майже 29 млн грн незаконних статків

Машини, нерухомість та готівка: НАЗК виявило у скандального Дмитра Вербицького майже 29 млн грн незаконних статків - INFBusiness

Національне агентство з питань запобігання корупції під час моніторингу способу життя виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в діях колишнього заступника Генерального прокурора України Дмитра Вербицького. Вони свідчать про його незаконне збагачення на майже 29 млн грн. НАЗК не називає ім’я колишнього заступника генпрокурора, проте обставини вказують саме на Вербицького.

Зокрема, НАЗК встановило, що за дорученням службовця пов’язані з ним особи набули таких необґрунтованих активів:

  • автомобіль LEXUS ES 300H вартістю понад 960 тис. грн;
  • автомобіль LEXUS NX 300H вартістю понад 480 тис. грн;
  • автомобіль PORSCHE MACAN T вартістю 3,5 млн грн;
  • будинок та земельна ділянка в Києві вартістю 16,3 млн грн;
  • будинок та земельна ділянка в Одесі вартістю 10 млн грн;
  • квартира та земельна ділянка в Анталії (Туреччина) вартістю 3,9 млн грн.

Крім того, не встановлено законних джерел походження готівкових коштів службовця на понад 2 млн грн, а також криптовалюти Tether (USDT). Матеріали стосовно Вербицького направлено до НАБУ для приєднання їх до матеріалів кримінального провадження та проведення досудового розслідування.

Дмитро Вербицький і скандал

Дмитра Вербицького призначили на посаду заступника генерального прокурора у вересні 2022 року. До його повноважень входила боротьба з економічними злочинами, зокрема з ухиленням від сплати податків. Відповідав Вербицький і за захист інвестицій.

У травні 2024 року журналісти з’ясували, що Вербицький змінив місце проживання, переїхавши до розкішного будинку в елітному котеджному містечку Києва. Це житло, як з’ясувалося, придбав його племінник за довіреністю від одеського бізнесмена за понад 2 мільйони гривень. Ціна покупки виявилася значно нижчою за ринкову вартість, згідно з розслідуванням “Схем”.

Крім того, журналісти дізналися, що Христина Ільницька, з якою Вербицький перебуває у стосунках, є власницею майна на суму щонайменше 52 мільйони гривень, не маючи достатніх офіційних доходів для таких покупок. Згодом дівчина Вербицького відхрестилася від звинувачень у своєму багатстві, заявивши, що все майно було придбано за власні кошти.

1 липня Вербицький втратив посаду заступника генпрокурора України, повідомив Офіс Генпрокурора. Зазначається, що Вербицького звільнили з посади за власним бажанням. Відповідний наказ підписаний генпрокурором Андрієм Костіним.

Як НАЗК моніторить спосіб життя чиновників

Агентство цікавлять чиновники, які задекларували досить скромні статки та водночас користуються люксовими автомобілями, купують маєтки, отримують коштовні подарунки від найближчих родичів тощо.

Під час моніторингу способу життя НАЗК зокрема перевірятиме таку інформацію:

  • Користування об’єктами, які не вказані в декларації;
  • Відомості щодо отриманих подарунків;
  • Придбання об’єктів, вартість яких перевищує задекларовані активи.

Моніторинг здійснюватиметься на підставі журналістських розслідувань, інших повідомлень у медіа, інформації від громадян, організацій та з інших відкритих джерел. Якщо НАЗК встановить невідповідність рівня життя суб’єкта декларування задекларованому ним майну і доходам, це стане підставою для здійснення повної перевірки його декларації.

Якщо в результаті моніторингу буде виявлено корупційні порушення – НАЗК повідомлятиме про це правоохоронним органам та іншим уповноваженим суб’єктам. Проведення НАЗК заходів із моніторингу способу життя передбачено Законом України “Про запобігання корупції”. 

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *