Крапля у морі: військовий розповів, скільки людей приходять до ТЦК, отримавши повістку

Крапля у морі: військовий розповів, скільки людей приходять до ТЦК, отримавши повістку - INFBusiness

Працівник ТЦК розповів, скільки людей доходять до них, отримавши повістку. Виявилось, що це – всього лише двоє зі ста, а більшість військовозобов’язаних її ігнорують. Військовий каже, що це дуже погана ситуація, адже людей на фронті немає ким замінити. 

Як пише Еспресо, журналісти поспілкувались із військовим Володимиром Гренюхом, який служив на фронті, а зараз працює у ТЦК. Він розповів, що чоловіки до центрів комплектування не йдуть. Якщо на початку повномасштабного вторгнення до військкоматів стояли величезні черги добровольців і людей доводилось відправляти додому, то зараз – усе навпаки. 

“Зі 100% людей, які отримали повістки, приходять усього 2%”, – сказав він. 

Гренюх каже, що може зрозуміти мотиви людей, які бояться воювати. Але водночас це несправедливо стосовно тих, хто перебуває на фронті тривалий час. Вони – не залізні, їм потрібна заміна.  

“У мене є побратими, які вже загинули, а є ті, яких треба міняти. Зрозумійте правильно: бригади по 2-3 роки перебувають у зоні бойових дій, треба робити заміни. Мобілізація для цього й потрібна”, – сказав військовий. 

Посилення мобілізації: нові правила

18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Він передбачає необхідність оновлення військово-облікових даних для чоловіків 18−60 років протягом 60 днів, тобто до 16 липня. Це можна зробити в електронному кабінеті, у мобільному застосунку Резерв+, безпосередньо в ТЦК і СП, а також у ЦНАПі.

Також у законі прописано обов’язок завжди носити при собі військово-облікові документи – інакше поліція має право затримати до трьох годин. Також передбачено нові правила вручення повісток, бронювання, обмеження в разі ухилення від мобілізації. 

Нагадаємо, незабаром у Резерв+ будуть надсилати скерування на ВЛК – це не повістка, але результат фактично той самий: дані людини про придатність чи непридатність до служби отримає ТЦК. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *