Коли треба оновити дані у ТЦК, якщо Резерв+ їх не підтягує – пояснення Міноборони

Коли треба оновити дані у ТЦК, якщо Резерв+ їх не підтягує - пояснення Міноборони - INFBusiness

В Україні триває кампанія з оновлення військово-облікових даних військовозобов’язаних чоловіків віком 18-60 років. Абсолютна більшість громадян оновлюють інформацію про себе через застосунок Резерв+, утім в окремих випадках додаток не підтягує інформацію й не може згенерувати потрібний електронний військово-обліковий документ. У такому разі громадянам слід особисто навідатись до ТЦК та надали інформацію про себе.

За словами офіцера відділення реагування на кіберінциденти Управління інформаційних технологій Міноборони України Ігоря Реви, застосунок Резерв+ скеровує на візит до ТЦК у двох випадках. 

Коли Резерв+ каже йти до ТЦК?

У першому випадку до ТЦК треба йти, якщо людина не має відмітки про те, що перебуває на військовому обліку у реєстрі “Оберіг” або дані внесені некоректно. У другому випадку до ТЦК йдуть, якщо зафіксовані порушення військового обліку. В обох випадках слід особисто з необхідними документами прийти до ТЦК.

За словами Реви, після того, як у ТЦК відбудеться звірка даних, відповідний працівник вносить відомості до електронного реєстру, а застосунок Резерв+ після цього вже може генерувати військово-обліковий документ. Останній має таку ж юридичну силу, як і його паперовий аналог.

“Після явки у ТЦК обидва ці кейси мають бути вирішені, про що оператор ТЦК має обовʼязково відмітити в електронному реєстрі. Після цього, оновивши документ у застосунку, людина отримує військово-обліковий документ в електронній формі, який має таку ж юридичну силу”, – повідомив Рева.

Якщо ж після відвідин ТЦК Резерв+ й надалі не може знайти інформацію про особу, то тут йде мова про помилки в індивідуальному податковому номері (ІПН) або про утворення дубльованої інформації після внесення даних працівниками ТЦК (ситуація, коли утворився дубль після оновлення даних через ТЦК). У такому варіанті розв’язати проблему можливо, якщо подати відповідну заявку у самому застосунку Резерв+.

 Мобілізація в Україні

Якщо до 16 липня військовозобов’язані громадяни не оновлять своїх даних у ТЦК їм світять спершу штрафи, потім покарання у вигляді обмеження права на керування автомобілем, блокування рахунків і навіть конфіскація майна. На оплату штрафу відведено лише 15 днів. 

Громадяни також не зможуть постійно ухилятися від мобілізації, сплачуючи лише штрафи за те, що не оновили свої військово-облікові дані. Такої лазівки немає. Штраф не звільняє від військового обов’язку, а от за злісне ухилення від мобілізації може наступити не адміністративна, а вже кримінальна відповідальність. 

Крім того, після завершення 60-денного періоду оновлення даних, військовозобов’язаним почнуть надходити повістки поштою. Документ вважатиметься врученим навіть якщо рекомендований лист повернувся. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *