Які особисті дані військовозобов’язаних можуть опинитися у ТЦК: відповідь експерта з кібербезпеки

Які особисті дані військовозобов'язаних можуть опинитися у ТЦК: відповідь експерта з кібербезпеки - INFBusiness

Україна розглядає можливість змінити законодавство, що може дозволити військовим комісаріатам (ТЦК) отримувати доступ до особистих даних військовозобов’язаних громадян. До військкоматів можуть передаватися такі особисті дані, як ім’я, прізвище, по батькові, дата народження. Окрім цього, ТЦК можуть отримувати інформацію про наявність банківського рахунку.

Однак поки що незрозуміло, як саме ТЦК використовуватимуть цю інформацію. Це питання порушив експерт з кібербезпеки Костянтин Корсун в інтерв’ю “Еспресо”. Він зазначив, що персональні дані, такі як ім’я, прізвище, по батькові, дата народження, та інформація про банківські рахунки можуть бути передані ТЦК.

“Проте я не зовсім розумію, як ця інформація допоможе військкоматам, якщо, наприклад, стан рахунку не буде повідомлятися. Сам стан рахунку – це інформація, яку можна передавати комусь лише за рішенням суду. Банк мусить дотримуватися і не розголошувати її”, – зауважив експерт.

Корсун підкреслив, що наявність банківського рахунку також є банківською таємницею, яку можна розкрити лише за рішенням суду. В іншому випадку це порушує права людини і наближається до авторитаризму.

“Стан війни тут не має значення. Ми боремося за права людини, свободу, демократію та цінності. Законодавство США, до прикладу, побудовано навколо прав громадянина. Кожен громадянин США є центром усієї системи права, і вся система спрямована на захист його інтересів. В Україні ж законодавство часто працює на державні органи влади, і права людини залишаються на другому плані”, – висловився Костянтин Корсун.

Оновлення даних у Резерв+

З 17 липня почнуть діяти штрафи для військовозобов’язаних, які не оновили свої дані в ТЦК. “Інформатор” публікував коротку та зрозумілу інструкцію, як за кілька кроків згенерувати електронний військовий квиток у “Резерв+”. В Міноборони нагадали, що військово-обліковий документ у “Резерв+” отримає таку саму юридичну силу, як і паперовий військовий квиток чи тимчасове посвідчення. Тому його копію можна використовувати у всіх ситуаціях, де це необхідно. Наприклад, при прийомі на роботу або отриманні послуг у ЦНАП.

Своєю чергою, юрист Ігор Баранников наголосив, що поява електронних документів стала “величезним кроком уперед” у сфері військового обліку. Принаймні після того, як у додатку “Резерв+” з’явився електронний військовий квиток, працівники ТЦК та СП не зможуть, як раніше, займатися свавіллям та вилучати документи у військовозобов’язаних, вважає він.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *