Гетманцев примірює на себе роль судді: юрист – про вплив на рішення у справі нелегального тютюну

Гетманцев примірює на себе роль судді: юрист - про вплив на рішення у справі нелегального тютюну - INFBusiness

Голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев намагається впливати на судові рішення через громадську думку. Фактично він перебирає на себе роль судді у справі про нелегальний тютюн. Зокрема, це стосується останнього посту Гетманцева, в якому він звинуватив групу осіб, пов’язаних із українським бізнесменом Вадимом Альперіним, у виготовленні та зберіганні підроблених акцизних марок для збуту тютюнових виробів.

Таку думку висловив юрист Сергій Лисенко в коментарі УНН. Нагадаємо, що у своєму Telegram-каналі Гетманцев повідомив, що Бюро економічної безпеки зупинило виробництво нелегального тютюну на підприємстві ТОВ “Оріон Тобакко”, вирізавши обладнання. Він зазначив, кого підозрюють у “крадіжці” у своєму телеграм-каналі і фактично “агітував” до ув’язнення Альперіна.

“Групу осіб, яку повʼязують із злим кримінальним генієм Альперіним, звинувачують у виготовленні та зберіганні підроблених марок акцизного податку з метою їх використання при збуті тютюнових виробів власного виробництва на території Одеської області. Іншими словами – у крадіжці тютюнового акцизу у армії”, – написав Гетманцев.

Гетманцев додав, що прокурор подав клопотання до Шевченківського районного суду Києва про арешт обладнання, проте засідання суду під головуванням судді Циткіча не відбулося. Він висловив сподівання, що суддя прийме справедливе рішення, не на користь нелегального тютюну, закликавши громадськість підтримати суддю у його боротьбі з організованою злочинністю.

“Переконаний, що на цей раз відкладення зумовлено тим, що вельмишановний суддя глибоко і уважно вивчає всю довгу кримінальну долю знаряддя злочину, аби винести неупереджене та справедливе рішення не на користь нелегальній тютюновій промисловості, а врешті-решт на користь законності. Давайте підтримаємо суддю Циткіча у його не легкому щоденному відстоюванні честі високого звання судді, та зробивши його відомим як беззастережного борця з організованою злочинністю, допоможемо йому цю честь відстояти! Перепости, шери, благословіння, дифірамби, гімни, оди, акафісти і навіть написи на парканах на честь судді Циткіча всіляко вітаються!”, – закликав Гетманцев.

Скриншот з посту Гетманцева

Скриншот з посту Гетманцева

Юрист Лисенко підкреслив, що такі дії Гетманцева можуть вважатися спробою впливу на судове рішення через громадську думку. За його словами, народний депутат не повинен висловлюватися щодо питань, які можуть вплинути на суспільну думку і судові рішення.

“Існує подвійне відношення до цієї ситуації. У нас в Конституції України передбачена повна свобода слова і кожен громадянин може висловлювати свою думку з будь-яких питань. Це його конституційне право…З іншого боку – і це усталена практика і Конституційного суду і європейських судів, що особи, які наділені особливим громадським впливом, зокрема народний депутат і голова податкового комітету точно наділений особливим впливом на громадську думку, не може вільно висловлюватися щодо тих чи інших питань, які можуть потягнути за собою наслідки у вигляді схилення громадської думки до того чи іншого напрямку”, – зазначив Лисенко.

За його словами, в своєму дописі Гетманцев намагається вплинути на суд і ухвалення ним рішень через громадськість. За словами Лисенка, кінцеві тези, які є у меседжі Гетманцева щодо “розповсюдження, лайків та підтримання його меседжу” – є ознаками того, що він схиляє суд до прийняття законного рішення у вигляді арешту майна.

“Тобто він вже визначив, яке рішення законне і як його має приймати суд. Він перебирає в своєму меседжі на себе роль суду”, – зазначив Лисенко.

Адвокат також додав, що суддя може звернутися до ВРП щодо захисту від тиску і далі вже рішення прийматиме ВРП. Президент Всеукраїнської асоціації суддів у відставці Денис Невʼядомський зазначив, що заклики Гетманцева порушують Кримінальний кодекс України, зокрема презумпцію невинуватості та недоторканність суддівської діяльності. Адвокат Дмитро Касьяненко додав, що допис Гетманцева може бути розцінений як тиск на суддю.

Список контрабандистів з Альпериним на чолі

Детективи Бюро економічної безпеки провели обшуки на виробництві та складах підприємства, пов’язаного з Вадимом Альперіним, відомим одеським контрабандистом. Зазначимо, що його прізвище фігурувало в опрелюднених списках Ради національної безпеки і оборони України, яка керувалася матеріалами Служби безпеки України. До десяти контрабандистів на чолі з Вадимом Альперіним були запроваджені персональні санкції.

За словами президента Володимира Зеленського, Альперіну та ще дев’ятьом громадянам заблокували рахунки і майно. Всі вони потрапили під персональні санкції через контрабандну діяльність.

5 квітня цього року президент України Володимир Зеленський продовжив санкції проти осіб, яких підозрюють у контрабанді, і низки компаній. Зокрема, у списку санкцій опинились контрабандисти і компанії з Ізраїлю, Румунії, Росії. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *