Ексзаступнику Єрмака Смирнову, підозрюваному у незаконному збагаченні, призначили багатомільйонну заставу

Ексзаступнику Єрмака Смирнову, підозрюваному у незаконному збагаченні, призначили багатомільйонну заставу - INFBusiness

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) обрав запобіжний захід колишньому заступнику керівника Офісу президента України Андрію Смирнову. Його підозрюють у незаконному збагаченні на 15,7 млн грн. Ексзаступнику Єрмака призначили заставу розміром 10 млн гривень.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Зазначається, що застава має бути внесена не пізніше п’яти днів з дня обрання запобіжного заходу.

“28 травня 2024 року слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП і застосував запобіжний захід у вигляді 10 млн грн застави до колишнього заступника керівника Офісу президента України, якого підозрюють у незаконному збагаченні на 15,7 млн грн”, – ідеться в повідомленні САП у телеграм-каналі у вівторок.

Також на підозрюваного покладено такі процесуальні обов’язки:

  • прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора та суду;
  • не відлучатися з міста Києва без дозволу детектива, прокурора та суду;
  • повідомляти детектива, прокурора та суд про зміну місця свого проживання та місця роботи;
  • утримуватися від спілкування зі свідками у справі;
  • здати на зберігання до відповідного органу державної влади свій
    паспорт/паспорти для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

Застава має бути внесена не пізніше п’яти днів з дня обрання запобіжного заходу. Строк дії обов’язків, покладених на підозрюваного діятимуть до 28 червня..

Що відомо про справу Смирнова 

Національне антикорупційне бюро України 22 травня повідомило про підозру в незаконному збагаченні колишньому заступникові керівника Офісу президента Андрію Смирнову. За даними слідства, з 2020 до 2022 року посадовець набув активи вартістю 17,1 млн гривень, маючи заощадження та офіційний дохід за цей період лише у понад 1,3 млн гривень.

Зокрема, у нього з’явилися дві автівки — Mercedes-Benz та Volkswagen, два мотоцикли — Honda й BMW, три паркомісця в Києві, квартира у Львові та земельна ділянка на Закарпатті, розповіли в НАБУ. Як додали в НАБУ, посадовець намагався приховати це майно, оформивши переважну його частину на рідного брата, але зберіг за собою право повністю розпоряджатися ним. Мотоцикл Honda зареєстрував на друга, а згодом переоформив на себе.

Андрій Смирнов — український адвокат та політик, який обіймав посаду заступника керівника Офісу президента України з 2019 по 2024 рік. Він має вищу юридичну освіту, закінчивши юридичний факультет Національного університету “Києво-Могилянська академія”. Раніше працював помічником депутатів у парламенті та балотувався на посаду народного депутата. Смирнов виступив ініціатором створення Міжнародного кримінального трибуналу для Російської Федерації з метою притягнення до відповідальності осіб, звинувачених у злочинах проти України. 29 березня 2024 року Смирнова звільнили з посади заступника керівника Офісу президента України. Про причини звільнення не повідомлялося.

Сам Смирнов підтвердив, що у нього провели обшук. За словами колишнього заступника Єрмака, ця подія була довгоочікуваною і, мовляв, нічого незвичного не відбулося.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *