Друга річниця визволення Зміїного: в СБУ показали унікальні кадри боїв

Друга річниця визволення Зміїного: в СБУ показали унікальні кадри боїв - INFBusiness

На честь другої річниці звільнення острова Зміїний Служба безпеки України показала унікальні кадри боїв. На відео можна побачити, як відбувалася операція з визволення острова з-під окупації російських військ. Звільняли Зміїний спецпризначенці ЦСО «А» СБУ разом із ГУР Міноборони та ЗСУ.

У СБУ нагадали, що в червні 2022 року звільнення острову  розблокувало шлях до українських дунайських портів Ізмаїл, Рені та Усть-Дунайськ. Завдяки подвигу воїнів Служби безпеки України та побратимів з інших підрозділів була закладена основа для подальшого витіснення ворога з Чорного моря. 

“Спецоперація зі звільнення Зміїного стала прикладом безмежної хоробрості та професіоналізму наших воїнів Сил безпеки й оборони України. Пам’ятаємо Героїв України, які віддали свої життя у цій битві”, – підкреслили в СБУ.   

Слід зазначити, що минулого року, на першу річницю визволення Зміїного, президент України Володимир Зеленський зазначив, що це є однією з найвагоміших наших перемог України. 

“Сьогодні перша річниця звільнення Зміїного від російських окупантів. Це одна з найвагоміших наших перемог. Памʼятаєте? Минулого року навесні ніхто не очікував від України, що ми зможемо реалізувати, зокрема, і це фундаментальне оборонне завдання: дати безпеку Зміїному, а отже, значній частині Чорноморської акваторії. Але наші воїни це зробили. Російським терористам потрібен був Зміїний, щоб знищити весь Південь нашої країни, нашу прекрасну Одесу й інші міста. Наші воїни їх зупинили, вигнали зі Зміїного”, – казав президент.

Telegram oembed: https://t.me/SBUkr/12290

Окупанти знову хочуть захопити Зміїний 

Про це нещодавно казав голова української служби розвідки Кирило Буданов. За його словами, загарбники не полишають планів знову окупувати острів. По Зміїному росіяни регулярно завдають ракетно-бомбових ударів.   

“Регулярно наносять ракетно-бомбові удари. Кілька разів проходила інформація, і ми бачили її підтвердження, по проведенню подібної операції, як ми у свій час проводили”, – підкреслив голова ГУР.   

Водночас Кирило Буданов зауважив, що це неможливо зробити. Він пояснив, що вибити гарнізон з острова вже нереально. Тому росіянам окупувати острів знову не вдасться. 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *