Блогер YouTube-каналу “Ісландія” Петров не зміг засудити шефредакторку “Детектор медіа” – чому він позивався

Блогер YouTube-каналу "Ісландія" Петров не зміг засудити шефредакторку "Детектор медіа" - чому він позивався - INFBusiness

Політтехнологу та засновнику Youtube-каналу “Ісландія” Володимиру Петрову Дарницький районний суд м.Києва відмовив у задоволенні позову до шеф-редакторки порталу “Детектор медіа” Наталії Лигачової. В позові йшлося про захист честі, гідності, ділової репутації та спростування неправдивої інформації. Суд зазначив, що Петров є публічною особою, тому має бути відкритим для суворої критики та пильного нагляду громадськості.

Таке рішення суд ухвалив 10 травня 2024 року. У позові Петров просив суд визнати поширену Лигачовою інформацію 12 жовтня 2023 року під час виступу на публічному заході “National Media Talk” неправдивою в частині причетності Петрова до приведення 18 травня 2013 року на Майдан тітушок, які побили журналістку 5 каналу Ольгу Сніцарчук. Також він просив суд зобов’язати Лигачову спростувати цю інформацію.

Суд вважає, що Петров є публічною особою – “журналістом, відомим блогером, балотувався на посаду Президента України, тому має бути відкритим для суворої критики і пильного нагляду громадськості, а межа допустимої критики щодо такої особи є значно ширшою”.

Також у рішенні суду вказується, що у висловлюванні Лигачової про те, що Петров – “це той, хто привів колись тітушок на Майдан” не стверджується про причетність Петрова до побиття. Тобто, її слова є лише власною думкою та оціночним судженням, а не конкретними фактами. Тому відсутні визначені законом підстави для задоволення позовних вимог Петрова в цій частині.

Деталі скандалу

У жовтні 2023 року політтехнолог Володимир Петров публічно пригрозив шеф-редакторці порталу “Детектор медіа” Наталії Лигачовій “покаранням”, і він сам вирішуватиме, як вона буде покарана. Так він відреагував на її критичні висловлювання на шостій конференції National Media Talk, що відбулася 12 жовтня 2023 року. 

У своєму виступі Лигачова зазначила: те, “що Нацрада дала “Ісландії” ліцензію, – це нонсенс. Це – чорні політтехнологи, які працюють на Офіс президента, яким не місце ні в марафонах, ні в ютубі, ніде. Вова Петров – це той, хто привів колись тітушок на Майдан, які побили тоді Олю Сніцарчук з 5 каналу, це той, хто просував купу чорних технологій, і він зараз працює на Офіс президента. Мене дуже дивує, чому ніхто не підкаже Банковій, що це просто стидоба”.

Нагадаємо, минулого року Петров перейшов дорогу журналісту Дмитру Гордону. В лютому 2024 року Гордон випустив велике розслідування щодо авторів “Ісландія”, та опублікував скриншот з бази “Миротворець”, в реєстрах якого значиться Володимир Петров.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *