В Україні до всіх бензинів будуть додавати біопаливо: коли почнуть це робити

В Україні до всіх бензинів будуть додавати біопаливо: коли почнуть це робити - INFBusiness

Верховна Рада прийняла законопроект, який передбачає, що з 2025 року до бензину будуть додавати біопаливо. 10 червня документ направили на підпис Президенту. Про це пише видання Кошт.

Законопроєктом №3356-д передбачено, що з травня 2025 року у бензині має обовʼязково бути рідке біопаливо на рівні не менше 5%. Окрім іншого, зобовʼязання ухвалити нове законодавство у цій сфері Україна взяла на себе із вступом до Енергетичного Співтовариства.

Що передбачає законопроєкт:

  • технічні характеристики палива з біокомпонентами обов’язково повинні відповідати вимогам технічних регламентів інших нормативно-правових актів
  • реалізація бензину без вмісту біопалива передбачає штраф у розмірі семи прожиткових мінімумів для працездатних осіб (наразі 3028 грн) за кожні 1000 літрів одержаної для реалізації партії
  • встановлення відповідальності за недотримання квот виробниками, імпортерами та реалізаторами

Кому вигідно підвищення акцизів на пальне?

Президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів України та генеральний директор SunOil Леонід Косянчук  зазначив, що таке збільшення акцизів малоймовірно матиме значний вплив на ринок.

«Якоїсь проблеми в цьому немає. Адже навіть невеликі коливання ціни на європейській біржі можуть призвести до подорожчання на таку ж суму», — зауважив Косянчук.

Щодо автогазу, який має великий попит серед водіїв в Україні, то очікується, що він сильно здорожчає.

«Якщо на бензин, згідно з проєктом закону, підвищення у другому півріччі і в кожному наступному році складе приблизно 1,5 грн на літрі, то скраплений газ одразу плюс 6 грн», — пояснив Косянчук.

За його словами, відповідно до стандартів ЄС, мінімальний акциз на газ становить 0,165 євро за літр, у той час як зараз він складає лише 0,052 євро.

«Різниця велика. На мій погляд ця норма була пролобійована преміальними мережами. Якщо на бензині вони отримують маржу 8-10 грн на літрі, то по газу у них сьогодні гривня чи навіть менше. Тому їм вигідно таке підвищення, щоб усі переходили назад на бензин. Адже якщо підвищення цін на автогаз складе 6 грн, то він перестане бути альтернативою бензину», — сказав Косянчук.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *