Чотири черги відключень одночасно: в Укренерго попередили про жорсткі графіки на 11 липня через аномальну спеку

Чотири черги відключень одночасно: в Укренерго попередили про жорсткі графіки на 11 липня через аномальну спеку - INFBusiness

Графіки відключень світла у четвер, 11 липня, діятимуть по всій Україні з 00:00 до 24:00. Заходи обмеження споживання будуть застосовуватись протягом всієї доби. При цьому обленерго будуть застосовувати: з 16:00 до 23:00 – чотири черги, в інші години доби – три черги відключень одночасно, що свідчить про значний дефіцит. Причина – зростання енергоспоживання через спеку

Актуальні графіки погодинних відключень можна дізнатись на сайтах обленерго та на їхніх сторінках у соцмережах, додали в “Укренерго”. Громадян України закликають ощадливо споживати електроенергію. Також не варто вмикати одночасно потужні електроприлади.

Нагадаємо, 10 липня, обленерго застосовують обмеження споживання протягом всієї доби. З 10:00 до 13:00 діяли дві черги графіків відключень, в інші години доби – три черги.

Споживачі поділені на шість черг: що це означає для споживача

В Укренерго повідомляють, що споживачі кожної області поділені на 6 черг. Черга – це група побутових споживачів та бізнесу, які споживають певну кількість мегават.

“Споживання в областях відрізняється за обсягами, оскільки залежить від обсягу споживання критичної інфраструктури, та кількості промислових підприємств, які імпортують більше 80% обсягу свого споживання”, – повідомляє Укренерго.

Таким чином, якщо в регіоні діє одна черга графіків, для споживача це означає лише чотири години відключень на добу. Якщо дві черги, то вісім,  дві черги – 12 годин, а якщо 4 – споживач буде без світла більш ніж 12 годин на день.

Завдяки чому вдається утримувати енергосистему після численних російських атак 

Більш ніж половина споживання електроенергії в Україні покриває атомна генерація. Вона є базовою та дозволяє утримувати енергосистему стабільною. Відповідну заяву в ефірі телемарафону “Єдині новини” зробила заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук. Зараз один з найважчих періодів для енергосистеми: спека, зростає споживання, здійснюється відновлення енергообʼєктів, ремонтна кампанія наявного генерувального обладнання та мереж. Триває активна робота з розбудови розподіленої генерації – це і відновлювана енергетика, і газотурбінні та газопоршневі установки.

Нагадаємо, що Молдова висловила готовність забезпечити постачання електроенергії до України у рамках проєкту “газ на електроенергію”. Країна готова розмістити на своїй території генераційні установки. Енергія вироблятиметься з використанням природного газу, який постачатиме Україна

Скільки триватимуть відключення світла взимку: відповідь Yasno

За базовим сценарієм компанії Yasno, взимку 2024-2025 років українців очікують 12-годинні відключення електропостачання. При цьому це лише попередні дані: остаточний прогноз щодо дефіциту електроенергії та графіків відключень Yasno планує оприлюднити в серпні. Він може як покращитися, так і погіршитися.

У компанії пояснюють, що зараз можна спрогнозувати, що взимку в енергосистемі буде дефіцит в районі 30-35%. Тоді після заживлення інфраструктури для споживачів дефіцит складе 50%.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *