Україна втратила торік 8,5 млн т урожаю через окупацію півдня та сходу

Україна втратила торік 8,5 млн т урожаю через окупацію півдня та сходу - INFBusiness

Мінімум 8,5 млн т урожаю 2023 року Україна втратила через окупацію росіянами південних та східних областей.

Про це свідчать результати дослідження групою українських хакерів KibOrg інформації з російської інформаційної системи «Зерно» про всі операції з агропродукцією за 2022-2023 роки.

Зазначається, що система «Зерно» є автоматизованою, вона призначена для відстеження постачання зерна та його перероблених продуктів на території росії. З 1 березня 2023 року її використання стало обов’язковим. Ця система вимагає внесення інформації про кожну партію зерна або продуктів його переробки. Також до системи заносяться дані про рік врожаю, місце вирощування та інші характеристики кожної партії.

У таблиці на понад 6 тис. рядків міститься інформація про 233 компанії, а також 105 приватних підприємців, що ведуть бізнес в окупації, номери супровідних документів для ідентифікації зерна (СДІЗ) на кожну партію, обсяги, а також адреси призначення разом із найменуванням отримувача.

Згідно з документами, що містяться у системі, станом на листопад 2023 року на окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей було зібрано 5,7 млн т урожаю, зокрема 4,7 млн т зернових та 679 тис. т олійних. На території Криму окупанти зібрали ще 2,6 млн т зернових, а також 86 тис. т олійних.

Отже, загальна кількість врожаю, якого недорахувалася Україна 2023 року, згідно з інформацією з системи «Зерно», складає мінімум 8,5 млн т, зазначається у повідомленні.

Ще одна таблиця у системі «Зерно» стосується усіх оформлених СДІЗ (супроводжуючі документи ідентифікації зерна) на партії, що в сумі свідчать про 1,3 млн т агропродукції, яка була задекларована з вересня 2022 року по листопад 2023-го. Судячи з інформації, до Ростовської області та Краснодарського краю рф окупанти вивезли понад 184 тис. т агропродукції. Також міститься інформація про покупців з Воронезької, Курської, Липецької областей рф та окупованого Криму.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *