Україна не поспішатиме імплементувати агрополітику ЄС

Україна не поспішатиме імплементувати агрополітику ЄС - INFBusiness

Переговорний процес щодо вступу України до Європейського Союзу передбачає перезапуск великої кількості інституцій. Це стосується митної та податкової політики, системи незалежних регуляторів у низці сфер: транспорт, енергетика, телебачення, радіомовлення.

Про це заявила  віцепрем’єрка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина в інтерв’ю Forbes.

«Все в процесі. Абсолютно в кожній сфері будуть серйозні трансформації. Процес переговорів буде прозорим і, сподіваюсь, нетривалим», — сказала вона. 

За словами Ольги Стефанішиної, одна з великих складових переговорного процесу — це екологічна політика у сфері захисту навколишнього середовища, кліматична політика.

«Україна задекларувала в переговорній позиції те, що ми віддані цілям Зеленого курсу, своїм зобовʼязанням у межах Паризької угоди та в питаннях декарбонізації», — сказала вона, зазначивши, що сам перехід на європейські регулювання буде досить тривалим, оскільки сьогодні країни ЄС вже функціонують за четвертим поколінням кліматичного регулювання.

Україна ж впроваджує лише перше і друге покоління цих політик, тому необхідно буде передбачати перехідні періоди. 

«Так само не будемо дуже поспішати в питаннях імплементації зобовʼязань у сфері аграрної політики, окрім питань, які стосуються стандартизації, вимог, сертифікації. Оскільки сам ЄС задекларував реформу аграрної політики, тому тут буде дискусія», — зауважила Ольга Стефанішина.

Також вона передбачає, що у частині енергетичної політики є достатньо серйозні застереження, повʼязані зі знищенням української енергетичної інфраструктури та потребою її відновлення. 

Водночас Україна вже є достатньо інтегрованою з погляду цифрової економіки в Європейський Союз.

«Ми визнаємо, що Україна користується і торговельною, і транспортною лібералізацією. Ми маємо митне спрощення, яке діє з Європейським Союзом, та безвізовий режим, який дозволяє запроваджувати свободу пересування населення з 2017 року. 

Тому це, з одного боку, перехідні періоди, але з іншого — ми не нові гравці на цьому ринку і маємо вже достатньо високий рівень інтеграції», — пояснила вона.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *