В УЗА пояснили, як діятиме закон про мінімальні ціни

В УЗА пояснили, як діятиме закон про мінімальні ціни - INFBusiness

Норма закону про встановлення мінімальних експортних цін на сільськогосподарську продукцію повинна запрацювати з серпня 2024 року, і агробізнесу доведеться працювати у нових реаліях.

Про це заявив президент «Української зернової асоціації» Микола Горбачьов у Facebook.

Він також роз’яснив, як держава бачить технічні аспекти імплементації цього закону.

Крок перший. Митниця буде аналізувати всі експортні ціни за минулий місяць. Ціни будуть братися з митних декларацій на експорт на різних базисах постачань (СРТ, DAP, FOB). Вибере 5% найнижчих цін за минулий місяць і передасть цю репрезентативну вибірку до Міністерства аграрної політики та продовольства.

Крок другий. Мінагрополітики опублікує мінімальні експортні ціни по кожній культурі на своєму сайті в розрізі базисів постачань та дає 10% можливого відхилення від опублікованих мінімальних цін. Тож ці мінімальні ціни будуть діяти протягом місяця, до наступного аналізу митниці.

Крок третій. Експортер (фермер, виробник зерна, трейдер) зможе здійснити експорт своєї продукції за цінами не нижчими, ніж мінімальні ціни, зазначені на офіційних ресурсах Мінагрополітики.

Микола Горбачьов навів приклад розрахунку (ціни абсолютно умовні й не спираються на аналіз жодної організації).

«За червень ціни на пшеницю коливалися в межах $175-205 CPT порти Великої Одеси. Припустимо, що 5% контрактів були замитнені за ціною $175. Митниця повідомляє результати свого аналізу в Мінагрополітики, яке зі свого боку заявляє мінімальну ціну на пшеницю на липень за наступною формулою: $175-10% = $157,5 СРТ. І так по кожному з базисів постачань», — пояснив він.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *