Стартують переговори про вступ до ЄС: Україні доведеться змінити три тисячі законів

Стартують переговори про вступ до ЄС: Україні доведеться змінити три тисячі законів - INFBusiness

Україна два роки тому отримала статус кандидата на вступ до Європейського Союзу, і ось сьогодні, 25 червня, почнуться фактичні перемовини про вступ до ЄС.

Про це розповів народний депутат, заступник голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Арсеній Пушкаренко, говориться у повідомленні парламенту.

«Ми очікуємо, що Єврокомісія представить переговорну рамку, за якою ми будемо рухатися, а також свою позицію щодо перемовин. Перший крок у цьому — це скринінг українського законодавства. Ми власними силами провели його і, проаналізувавши 28 тисяч чинних законодавчих актів, бачимо, що десь за трьома тисячами парламенту доведеться ухвалювати законодавчі акти, а уряду — підзаконні акти, щоб привести наше законодавство у відповідність до норм ЄС. Це наше бачення, яке ми представимо Єврокомісії 25 червня», — зазначив політик.

За його словами, після старту перемовин ще приблизно пів року піде на те, щоб Європейська комісія провела свій скринінг нашого законодавства.

«Десь на початку 2025 року ми отримаємо від ЄС офіційний висновок, де буде зазначено, імплементацію яких європейських норм Україна повинна здійснити. Перемовини вестимуться за 33-ма переговорними главами, які згруповані за 6-ма кластерами (тематичними блоками), 34-та глава інституційна, а 35-та стосується інших питань», — пояснив народний депутат.

Він нагадав, що для повноправного членства у Європейському Союзі країна-кандидат має відповідати затвердженим 1992 року Копенгагенським критеріям. Ідеться про політичні принципи, питання вільного ринку, а також інституційну спроможність державних органів влади.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *