Набула чинності оновлена Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою

Набула чинності оновлена Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою - INFBusiness

Оновлена Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою (CUFTA) набуває чинності сьогодні, 1 липня.

Про це говориться у повідомленні Міністерства економіки України.

Як йдеться у спільній заяві українського міністерства та Міністерства з просування експорту, міжнародної торгівлі та економічного розвитку Канади, оновлена CUFTA принесе користь працівникам, підприємствам і споживачам обох країн, посилюючи торговельну та економічну співпрацю між Канадою та Україною. Угода зберігає умови доступу до ринку для товарів із угоди 2017 року та була оновлена, щоб включити розділи про інвестиції, послуги та інклюзивну торгівлю.

«Оновлена Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою — символ незмінної підтримки Канадою нашої боротьби, нашої економічної стійкості. Я переконана, що вона дозволить посилити торговельно-економічну співпрацю між Україною та Канадою, зміцнить наше економічне партнерство та сприятиме участі канадських компаній в економічному відновленні та відбудові України.

Це без перебільшення історична подія, адже ця угода є однією із найсучасніших у світі. Це перша угода, яка чітко показує — Україна поділяє торговий порядок денний Канади, США, ЄС, Японії та інших наших партнерів», — зазначила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України Юлія Свириденко. 

Вона підкреслила, що оновлена CUFTA — Перша угода про вільну торгівлю, у якій особлива увага приділяється Криму та кримським татарам і посиленню ролі корінних народів у економіці та міжнародній торгівлі. Це основа для економічного розвитку Криму після звільнення півострова від окупантів.

Ключові переваги оновленої Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою:

  • Угода передбачає лібералізацію ринку послуг за негативним списком. Тобто коли дозволено все, щодо чого немає застережень, прописаних в угоді. А захист інвестицій посилиться новими комплексними та сучасними інструментами. Це сприятиме максимальному розвитку торгівлі послугами між українськими та канадськими компаніями.
  • Завдяки угоді працівники українських компаній, які надаватимуть послуги у Канаді, зможуть за спрощеними й розширеними умовами податися на тимчасовий в’їзд до Канади.
  • Угода допоможе Україні побудувати вільну і відкриту цифрову екосистему економіки. Тож розвиватимемо цифрові технології.
  • Для товарів, які експортуються до Канади без мит, можна буде використовувати компоненти з ЄС, Британії, Ізраїлю. Це розширить залучення України до глобальних ланцюгів постачання.
  • Важливе місце в угоді посідають питання щодо довкілля, праці, прозорості та відповідального ведення бізнесу.

Загалом текст документа побудовано на стандартах Угоди про вільну торгівлю Канади, США та Мексики й Угоди про Транстихоокеанське партнерство, до якої Україна готується приєднатися. Фактично це пакт з партнерами, які підтримують нашу торгову безпеку. 

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *