На Закарпатті обрали вина, які об’єднаються під географічним зазначенням

На Закарпатті обрали вина, які об’єднаються під географічним зазначенням - INFBusiness

Дегустаційний конкурс вин, що претендують на географічне зазначення «Вина Срібної Землі», відбувся 28-30 червня 2024 року в Мукачево (Закарпаття).

Конкурс організувала ГО «Асоціація виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття» спільно з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO), повідомив проєкт Європейського Союзу «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA).

Нагороди конкурсу розподіляли за такою шкалою:

  • GRAND PRIX: категорія вина понад 96 балів;
  • ЗОЛОТА МЕДАЛЬ: 88-95,9 бала;
  • СРІБНА МЕДАЛЬ: 82-87,99 бала;
  • БРОНЗОВА МЕДАЛЬ: 78-81,99 бала.

За результатами роботи дегустаційної комісії було зібрано 113 взірців від 32 виробників. 

Найвищу нагороду за вино «Троянда» 2002 року Grand Prix у сумі 97,8 бала (за 100 бальною шкалою) отримав винороб Роман Мушка. 19 зразків вин нагороджені золотою медаллю, 32 — срібною, 37 — бронзовою.

Зазначається, що це вперше в Україні провели регіональний конкурс вин за міжнародним стандартом, коли розподіл балів відбувався за регламентом Міжнародної організації виноградарства і вин (OIV).  Дегустатори працювали з використанням програмного забезпечення Gustos.Life, що функціонує на основі блокчейн.

Члени Асоціації виноградарів, виноробів та дистиляторів Закарпаття зараз активно готуються до реєстрації географічного зазначення «Вина Срібної Землі». 

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *