Аграрії проти Укрзалізниці – боротьба триває

Аграрії проти Укрзалізниці – боротьба триває - INFBusiness

17 червня 2024 року Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ) подала позовну заяву до Господарського суду міста Києва про перегляд  рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) по справі АТ “Укрзалізниця” з приводу зловживання монопольним становищем на ринку вантажоперевезень, поновлення розслідування та застосування необхідних заходів, передбачених чинним законодавством про захист економічної конкуренції.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на УКАБ.

Нагадаємо, що 31 квітня 2023 року АМКУ розпочав розгляд заяви порушення АТ “Укрзалізниця” закону про економічну конкуренцію у 2022 – 2023 роках на ринку перевезення вантажів залізничним транспортом та надання в користування зерновозів. Причиною стала подана заява до АМКУ від УКАБ, в якій обґрунтовано, що АТ “Укрзалізниця” займає монопольне становище на ринку перевезення вантажів залізничним транспортом та користується таким становищем на свою користь. Мова йде про наступні вчинені дії УЗ у зазначений період:

 • Створення штучного дефіциту послуг користування вагонами зерновозами. АТ “Укрзалізниця” організовувало аукціони на користування зерновозів, то збільшуючи, то зменшуючи кількість та період навантаження вагонів-зерновозів з метою впливу на ціноутворення.
 • Обмеження пропозиції на аукціонах послуг користуванням зерновозами у меншій кількості, ніж наявна у АТ “Укрзалізниця” та меншій за потреби ринку, що створило передумови для встановлення таких цін на користування зерновозів, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.
 • Відсутність прозорого механізму формування та інформування всіх учасників вантажних перевезень щодо черговості перетину кордону, що призводило до непрогнозованого часу доставки, стягування плати за кожен день понаднормового простою зерновозів в умовах штучного створення черг та заторів у напрямках західних кордонів тощо. 
 • Внаслідок вчинення вищезазначених дій створювались умови для зростання цін на перевезення для виробників зерна, які користуються послугами АТ “Укрзалізниця” з перевезення вантажів, та, відповідно, підвищення цін на товари для кінцевого споживача, а відтак обмеження конкуренції на ринку та негативного впливу на споживачів. 

  Всупереч наявності ознак порушення АТ “Укрзалізниця” закону про економічну конкуренцію та наведення численних доказів у заяві, Антимонопольний комітет відмовив у розгляді справи посилаючись на невиявлення фактів порушення законодавства зі сторони УЗ. На що, у свою чергу, УКАБ 17 червня 2024 року подав позовну заяву до суду про визнання недійсним рішення АМКУ, його скасування та поновлення проведення розслідування. 

  УКАБ вважає, що оскаржуване рішення АМКУ не є максимально вичерпним, грунтовним, не розкриває мотиви його ухвалення та прийнято з порушенням вимог законодавства про захист економічної конкуренції, про що детально аргументує у своїй позовній заяві. 

  Асоціація сподівається, що у встановлені законом строки АМКУ поновить розгляд справи проти АТ “Укрзалізниця” щодо вчинених нею порушень законодавства у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку перевезення вантажів залізничним транспортом та зобов’яже припинити такі порушення шляхом забезпечення прозорості і передбачуваності цінової політики та правил проведення аукціонів на послуги користування вагонами, усунення преференцій для вагонів власності АТ «Укрзалізниця», повернення відповідальності за несвоєчасну доставку вантажів та відповідне врегулювання безпосередньо в умовах договору на перевезення.

  Джерело: propozitsiya.com

  No votes yet.
  Please wait...

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *