Аграрії прифронтових областей потребують додаткових зерносховищ на 1,4 млн т

Аграрії прифронтових областей потребують додаткових зерносховищ на 1,4 млн т - INFBusiness

Представники Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) разом із донорами опрацюють запит на екстрені потреби українських аграріїв.

Про це йшлося під час зустрічі посадовців Міністерства аграрної політики та продовольства України з керівником регіональних програм ФАО у Європі та Центральній Азії Раймундом Йеле та головою офісу ФАО в Україні П’єром Вотьє, повідомляє українське відомство. 

Сторони обговорили надання допомоги малим агропідприємствам у забезпеченні генераторами і засобами для зберігання зерна (зерновими рукавами). 

Т.в.о. міністра агрополітики Тарас Висоцький наголосив, що масові обстріли російською федерацією призвели до значного дефіциту електроенергії в країні, результатом якого є відключення електропостачання, що негативно впливає на роботу агросектору. 

«Відсутність електрики та перебої з її постачанням суттєво ускладнюють роботу агропідприємств. Також ризики обстрілів у прифронтових областях впливають на можливості збереження врожаю. Потреба у додаткових ємностях для зберігання в прифронтових областях восени 2024 року може сягати 1,4 млн т», — зазначив він.

Також посадовець додав, що загальна потреба у зернових рукавах у фермерів прифронтових областей на сьогодні складає понад 7 тис. одиниць.

Сторони також обговорили можливість підтримки аграріїв, які працюють в 25-кілометровій прифронтовій зоні. 

Уточнюється, що 2024 року ФАО надало 243 модульних сховища для зберігання зернових. Їх отримали малі та середні фермери трьох найбільш постраждалих областей — Харківської, Миколаївської та Херсонської. Також на даний момент ФАО надала 204 зернових рукави, які отримали агровиробники Херсонської області. Протягом 2023-2024 років ФАО розподілила 89 генераторів серед малих та середніх агровиробників у 16 областях України.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *