Зеленський зустрівся зі Столтенбергом – обговорили підготовку до саміту НАТО

Зеленський зустрівся зі Столтенбергом – обговорили підготовку до саміту НАТО

Зеленський зустрівся зі Столтенбергом – обговорили підготовку до саміту НАТО - INFBusiness

Фото: President.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 27 червня, зустрівся з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі. Однією з головних тем обговорень став саміт Альянсу у Вашингтоні. Про це повідомляє Telegram глави держави.

– Провів зустріч із Генеральним секретарем Альянсу Йєнсом Столтенбергом. Ключова увага – підготовка до Вашингтонського саміту НАТО, – написав Зеленський. – Україна очікує рішення щодо посилення ролі Альянсу у координації допомоги у сфері безпеки та тренувань українських військових, а також довгострокових фінансових зобов’язань для стабільної підтримки нашої країни. Дякую Єнсу Столтенбергу за зусилля щодо консолідації підтримки України з боку союзників, зокрема, посилення можливостей для захисту українського неба.

Столтенберг у свою чергу заявив, що саміт НАТО у Вашингтоні буде важливим як для Альянсу, так і для України. Він зазначив, що переконаний, що “ми справді на шляху до дуже гарного саміту НАТО як для України, так і для НАТО”. Столтенберг очікує, що учасники саміту узгодять провідну роль НАТО у координації та постачанні допомоги для України, а також у тренуванні українських військових.

Він також розраховує, що союзники підтримують його пропозицію щодо запровадження довгострокових фінансових зобов’язань, щоб “надати Україні більше передбачуваності в отриманій підтримці”.

  • У липні відбудеться ювілейний саміт НАТО, який сфокусується на розробці “дорожньої карти” вступу України до Альянсу.
  • 17 липня Столтенберг заявив, що члени НАТО ведуть переговори про розгортання більшої кількості ядерної зброї перед зростаючою загрозою з боку Росії та Китаю.

Источник: kp.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *