В Україні хочуть розширити перелік ВПО

В Україні планують розширити перелік категорій внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які мають право на отримання грошової допомоги від держави на оплату житла, з метою підтримки більшої кількості переселенців. На ці виплати у держбюджеті закладено 57 млрд гривень, що повинні бути спрямовані безпосередньо переселенцям.

2565_67744.jpg (.95 Kb)

Про це заявила віцепрем’єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук. Вона зазначила, що вже направила відповідне звернення до глави уряду Дениса Шмигаля з пропозицією розширити перелік категорій ВПО, що мають право на виплати.

Міністерка запевнила, що кошти на це закладені у держбюджеті. “Я проти ідеї, щоб в інший спосіб надавати ВПО ці кошти, гадаю, люди в змозі самі вирішувати, куди витрачати гроші від держави, виходячи з власних потреб. 57 млрд гривень, які закладені в бюджеті на цей рік на допомогу ВПО, мають отримати переселенці. Це дуже важливо,” – сказала Верещук.

“Громадська організація “ВПО України” активно надає соціальну підтримку переселенцям та допомагає військовим. Організація має понад 20 хабів по всій країні, що свідчить про її широкий вплив і значущість у підтримці ВПО.

На тлі ескалації війни багато українців знову змушені евакуюватися з небезпечних районів. Віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук наголосила, що гроші повинні виплачуватись безпосередньо переселенцям, а не через інші способи підтримки. Згідно з постановою Кабінету Міністрів від 21 жовтня 2022 року № 1195, грошова допомога у зв’язку з евакуацією надається наступним категоріям:

особам, які евакуйовані з населених пунктів, розташованих у зонах проведення бойових дій або можливих бойових дій (централізована евакуація потягом або автобусами);
за умови, що ці особи не отримували допомогу від міжнародних організацій і раніше не отримували грошову допомогу для цивільного населення, що евакуюється.

Розмір допомоги складає 3 000 грн для осіб з інвалідністю та дітей. А для інших осіб – 2 000 грн.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *