Захист та відновлення каштанів у партнерстві з компанією «Сингента»

Захист та відновлення каштанів у партнерстві з компанією «Сингента» - INFBusiness

24 травня 2024 року представники агротехнологічної компанії «Сингента», «Науково-дослідного центру здоров’я рослин та екосистемного планування «Зелена Клініка» (далі — НДЦ) і Комунального підприємства з утримання зелених насаджень Шевченківського району м. Київ (далі — КП) домовилися щодо впровадження програми із захисту каштанів TreeCare від «Сингента».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз «Сингента».

TreeCare (Захист каштанів) — це унікальна програма компанії «Сингента» для профілактики, захисту та збереження лісопаркових насаджень від найбільш небезпечних шкідників, включаючи каштанову мінуючу міль. В Україні, зокрема в м. Київ, ця програма була представлена декілька років тому, демонструючи новітній метод боротьби з мінуючою міллю, через яку за останні десятиріччя міста України втратили сотні тисяч дерев.

Представники «Сингента», НДЦ та КП погодили дії за програмою TreeCare, в рамках якої застосовується інсектицид природного походження РИВАЙВ™, що надійно та ефективно протидіє шкіднику і є безпечним для навколишнього середовища, здоров’я корисних комах, тварин і людей. У ході зустрічі наголошувалося, що саме спільними зусиллями можливо сприяти відновленню каштанів, які є символом Києва, і спонукати до ревіталізації загального соціально-екологічного простору міста.

«Компанія «Сингента» вже впровадила  цю програму у таких Європейських країнах, як Іспанія, Велика Британія, Угорщина, Греція, Хорватія та інші, застосовуючи препарат на пальмах, каштанах, дубах та інших видах дерев. Ця ініціатива – важлива для нас, і вона, дійсно, затребувана багатьма містами. Впевнені, ця унікальна технологія допоможе досягнути стійких максимальних результатів у догляді за деревами в Україні аналогічно тому, як ми забезпечуємо захист та впроваджуємо інноваційні рішення в інших країнах Європи», – підкреслює Світлана Ромашко, керівник бізнесу – Професійні Рішення компанії «Сингента» в Центральній, Східній та Південно-Східній Європі.

«Новаторські рішення підрозділу Професійних рішень для догляду й захисту зеленого ландшафту здатні підвищити привабливість міського середовища та кліматичний фон міста. В нашому випадку ми допомагаємо відновити візитівку міста Київ – прекрасні каштани – і  в майбутньому масштабувати програму. Добра і важлива справа – завжди на часі. Тож ми готові  забезпечити столичних ландшафтників препаратом РИВАЙВ™ і з  технічною, сертифікованою підтримкою фахівців від «Зелена Клініка» провести найближчим часом  пілотну обробку близько 60 дерев», – зауважує Cергій Кіщенко, менеджер з розвитку бізнесу Професійні Рішення, «Сингента».

«Окрім впливу кліматичних змін на довкілля, загроза від шкідників, а саме мінуючої молі, з кожним сезоном зростає. На жаль, ураження дерев колосальне. Каштани можуть повністю втратити листя влітку, що істотно впливає на життєздатність дерев, а восени заквітнути знов. Відтак дерева слабшають, розвивається низка інших інфекцій, і врешті-решт вони гинуть. Ми хочемо призупинити, а також запобігти цьому негативному явищу й повернути Києву каштанові алеї. Боротьба з цим шкідником доволі вартісна і непроста з технічної точки зору, але у нас із партнерами є шанси на успіх. Й у такому разі відома щорічна спортивно-благодійна акція «Пробіг під каштанами» дійсно відповідатиме своїй назві та проходитиме в «каштановому місті» в період квітування здорових і красивих дерев», – зазначає головна агрономка КП Юлія Алексійчук.

«НДЦ Зелена клініка вже мала пілотні проєкти за програмою  TreeCare, зокрема  проводила обробку  невеликої кількості каштанів у різних містах  України – близько півсотні за останні 3 роки. Результати після мікро ін’єкцій у стовбур дерева  були досить оптимістичні.  Біологічна ефективність однієї ін’єкції розрахована на період до 3 років, що робить її економічно привабливою та не обтяжливою з огляду на часові рамки. Наразі маємо намір  одразу після цвітіння обробити каштани на алеї вздовж Берестейського проспекту,  від 1 до 9 номера будівель, а восени  зробити заміри ефективності», – каже Дмитро Радюк, співзасновник та СЕО НДЦ «Зелена Клініка».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *