Укрспирт на межі банкрутства, – Держаудитслужба

Укрспирт на межі банкрутства, – Держаудитслужба - INFBusiness

Найбільший виробник спирту та державний монополіст ДП «Укрспирт» з квітня 2023 року повністю припинило виробничу діяльність та має багатомільйонну прострочену заборгованість перед державним бюджетом та іншими кредиторами, йдеться у висновках Держаудитслужби України за результатами  фінансового аудиту діяльності Державного підприємства «Укрспирт».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на dasu.gov.ua.

В Держаудитслужбі повідомили, що в 2020 році розпочалася демонополізація і реформування спиртової галузі. За прогнозами, до державного бюджету мало б надійти близько 5 мільярдів гривень.

Приватизація місць провадження діяльності (МПД) та зберігання спирту  ДП «Укрспирт» мала бути завершена ще у 2021 році (відповідно до Програми реформування та розвитку спиртової галузі на 2020–2023 роки).

Натомість станом на 1 квітня 2024 залишаються неприватизованими 8 підприємств, що входять до ДП «Укрспирт», унаслідок чого ДП «Укрспирт» не отримало 95,7 млн грн запланованих надходжень від приватизації (балансова вартість майна, яку мав би окремо сплатити переможець аукціону).

Крім того, підприємство понесло понад 70 млн грн додаткових витрат на утримання непрацюючих підприємств і втрати активів на 5,2 млн гривень. Це стало причиною непогашення ДП «Укрспирт» до кінця 2023 року простроченої заборгованості перед державним бюджетом та іншими кредиторами.

Також унаслідок неефективних управлінських рішень колишнього керівництва ДП «Укрспирт» щодо несвоєчасного виконання рішення Антимонопольного комітету України підприємство зазнало непродуктивних витрат на сплату нарахованої пені на суму 33 млн гривень.

Загальна сума виявлених недоліків та порушень під час використання майна і коштів підприємств становить понад 330 млн гривень.

Окремо аудитори звернули увагу, що невиконання ДП «Укрспирт» своїх зобов’язань перед бюджетом та контрагентами (через нестачу обігових коштів) призведе до додаткових витрат через сплату штрафних санкцій у розмірі 29,3 млн грн та у разі винесення судами рішень на користь позивачів за іншими справами, – на суму 8,4 млн гривень.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *