Обсяги ринку землі в травні виявились на 13% меншими за обсяги ринку у квітні, – KSE

Обсяги ринку землі в травні виявились на 13% меншими за обсяги ринку у квітні, – KSE - INFBusiness

Після рекордних обсягів ринку землі у квітні 2024 року, коли було зафіксовано найбільшу кількість транзакцій від початку повномасштабного вторгнення – ринок землі в травні демонструє зниження обсягів, йдеться в аналітичному огляді Київської школи економіки, пише propozitsiya.com.

Обсяги ринку землі в травні виявились на 13% меншими за обсяги ринку у квітні – як за кількістю угод, так і за площею земель в обігу. Водночас показники травня суттєво перевищують середньомісячні показники попереднього року – на 28.9% за кількістю укладених угод і на 31,3% за площею земель в обігу.

Попереднє зниження обсягів ринку землі місяць до місяця мало сезонний характер, адже сталось у січні 2024 року, коли обсяг транзакцій знизився на 24% проти грудня 2023 року – типова картина для першого місяця року протягом усіх років з моменту відкриття ринку земель.

Сукупні обсяги ринку земель з моменту його відкриття у липні 2021 року сягнули 246,8 тис. транзакцій на загальну площу 552,9 тис. га. Усього з моменту відкриття ринку земель станом на кінець травня 2024 року в обігу перебувало 1,34% від загальної площі усіх сільгоспземель в Україні. Або 1,62%, якщо рахувати лише для тих регіонів, де ринокземлі не ускладнений бойовими діями чи окупацією.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *