НАБУ перевіряє суддю Кузьмішину: її підозрюють у змові з Князєвим та ексзаступником Єрмака Смирновим – ЗМІ

НАБУ перевіряє суддю Кузьмішину: її підозрюють у змові з Князєвим та ексзаступником Єрмака Смирновим - ЗМІ - INFBusiness

Національне антикорупційне бюро України перевіряє голову апеляційного адмінсуду Олену Кузьмішину щодо зловживанні владою. Її підозрюють у виконанні незаконних доручень ексзаступника голови Офісу президента Андрія Смирнова та екс-голови Верховного Суду Князєва. Обидва зараз перебувають під домашнім арештом. 

Про це повідомляє kp.ua із посиланням на власне джерело у НАБУ. Перевірка почалась після того, як на засіданні апеляційної палати ВАКС оприлюднили телефонні контакти Смирнова і Князєва.

За даними джерела, слідство володіє інформацією про те, як Смирнов давав вказівки тодішньому голові Верховного Суду Князєву. Наприклад, в одній із розмов з абонентом, підписаним “Всеволод Князєв” експосадовець ОП ставив задачу співрозмовнику поспілкуватися з певного питання з головою апеляційного суду Оленою Кузьмішиною. На що Князєв погодився і сказав, що все виконає.

Якщо проти Кузьмішиної знайдуть докази, їй загрожує звільнення, а також притягнення до кримінальної відповідальності. Слідство триває. 

Про Олену Кузьмішину відомо, що вона є суддею 20 років. 21 вересня 2021 року її обрали на посаду голови Шостого апеляційного адміністративного суду, де вона працює й зараз. 

Справи Князєва і Смирнова 

Колишнього заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова підозрюють у незаконному збагаченні. Він намагався приховати частину майна, оформивши його на брата. Смирнов мав сидіти у СІЗО, але за нього внесли заставу у 10 млн гривень й він перебуває під домашнім арештом. 

Щодо Всеволода Князєва, то нещодавно  його відсторонили від здійснення правосуддя, щоправда – тимчасово. Він погорів на рекордному хабарі в історії суддівської справи у розмірі $2,7 млн. Ці гроші були знайдені та вилучені у Князєва. НАБУ також оприлюднило аудіозаписи, як свідчать про топкорупцію у ВСУ – йдеться про прослуховування Князєва. Його тримали під вартою, поступово зменшуючи розмір застави зі 107 мільйонів до 18.  І врешті 30 січня за Князєва внесли заставу і він вийшов на волю.

 

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *